Przebudują skrzyżowanie ul. Puszkarskiej i Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Powstanie rondo

"Nowe rondo"

W Krakowie pojawi się kolejne rondo. Tym razem od 25 maja ruszą prace na skrzyżowaniu ul. Puszkarskiej i Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Inwestycja obejmie także budowę ścieżki pieszo-rowerowej.

reklama

Na początku drogowcy zajmą się budową instalacji i nowego ciągu pieszo-rowerowego. W tym czasie ruch pieszy i rowerowy zostanie przekierowany na nowy układ drogowy, gdyż w miejscu obecnego chodnika powstanie jezdnia.

reklama

Wykonawca przystąpi także do korekty nawierzchni ciągów pieszo-rowerowych po stronie CH Bonarka – w tych etapach ruch pieszo-rowerowy zostanie przesunięty bliżej CH Bonarka.

Etapy prac

W pierwszym miesiącu prowadzonych prac utrudnienia dla kierowców będą stosunkowo niewielkie. Mogą występować chwilowe zawężenia pasa ruchu. Po tym okresie utrudnienia będą dotyczyły zawężenia w ciągu ul. Puszkarskiej na wysokości CH Bonarka.

W wakacje wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy: od ul. Kamieńskiego i od ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Będzie można jechać tylko przez drogę wewnętrzną CH Bonarka i w kierunku ul. Walerego Sławka.

reklama
  • Ta okolica niebawem się zmieni. Rusza przebudowa [ZDJĘCIA]

    reklama Ruszyły prace na skrzyżowaniu Puszkarskiej z Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W tym m…
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności