Prezydent Krakowa wypowiedział się w sprawie wycinki drzew pod nową linię tramwajową

Prezydent Krakowa wypowiedział się w sprawie wycinki drzew pod nową linię tramwajową

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zabrał głos w sprawie planowanej wycinki drzew pod budowę nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic.

reklama

9 maja projekt linii tramwajowej do Mistrzejowic otrzymał zezwolenie na realizację. Przy budowie nowej trasy planowane jest usunięcie 1059 drzew – to nie podoba się mieszkańcom. Dlatego na wielu roślinach w okolicy przymocowane zostały kartki informujące, które drzewa zostaną usunięte.

reklama

Dziś do sprawy odniósł się w social mediach prezydent Krakowa.

Jacek Majchrowski poinformował na swoim fanpage, że przy projektowaniu linii tramwajowej do Mistrzejowic został przeanalizowany każdy przypadek drzewa kolidującego z inwestycją. Udało się zachować prawie 200 drzew, pierwotnie przeznaczonych do usunięcia. Przesadzonych zostanie 71 zdrowych okazów – 26 z nich już rośnie w nowych miejscach, a pozostałych 45 będzie przeniesionych po rozpoczęciu budowy. Badania fitosanitarne wykazały, że niestety, należy usunąć 1 059 drzew. Prawie 60 proc. z nich ma defekty: mechaniczne uszkodzenia kory, susz, próchnica, listwy mrozowe, ślady żerowania szkodników albo poważne odchylenia od pionu.

„Mogę Państwa zapewnić, że za każde usunięte drzewo zostanie posadzone nowe. I będą to gatunki odporne na trudne miejskie warunki” – zaznacza Prezydent.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności