Poszukiwany był listem gończym. Ukrył się przed policjantami na dachu

Poszukiwany był listem gończym. Ukrył się przed policjantami na dachu

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który poszukiwany był listem gończym. 29-latek schował się przed nimi na dachu budynku. Stróże prawa jednak szybko go zlokalizowali, obezwładnili i zatrzymali.

reklama

27 kwietnia krakowscy policjanci udali się pod adres jednej z posesji w gminie Krzeszowice, gdzie jak wcześniej ustalili, miał przebywać poszukiwany 29-latek. Za mężczyzną został wydany list gończy celem jego zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie ma odbyć 6-miesięczną karę pozbawienia wolności za niealimentację. 29-latek poszukiwany był również na podstawie zarządzenia prokuratora celem ustalenia miejsca pobytu, również do sprawy związanej z niepłaceniem alimentów.

reklama

W czasie kiedy policjanci przybyli pod ustalony adres, wówczas dostrzegli wyglądającego przez okno mężczyznę, przypominającego wizerunkiem poszukiwanego. Stróże prawa natychmiast weszli do domu, ale nie przez główne drzwi, bo mężczyzna im nie otworzył. Do środka przedostali się więc przez drzwi od piwnicy. Pomimo kilkukrotnego wzywania do wyjścia z ukrycia, mężczyzna nie reagował. Policjanci dokładnie sprawdzali każde piętro budynku w celu jego odnalezienia, aż dotarli na strych, gdzie ich uwagę zwróciła drabina prowadząca na dach budynku, gdzie weszli. Tam natrafili na zdenerwowanego 29-latka, którego obezwładnili, sprowadzili na parter i zatrzymali. Mężczyzna miał też przy sobie srebrne zawiniątko z zawartością amfetaminy.

29-latek został przez funkcjonariuszy doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności. Odpowie też za posiadanie narkotyków, za co grozi do 3 lat więzienia.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności