Policja podała szczegóły akcji ratunkowej w Krakowie

Policja podała szczegóły akcji ratunkowej w Krakowie

Krakowska policja podała więcej szczegółów na temat wczorajszej akcji ratunkowej w Krakowie. Udało się uratować życie młodej kobiecie.

reklama

Wczoraj na łamach CowKrakowie.pl informowaliśmy o akcji ratunkowej na Wiśle. Dziś krakowska policja podała więcej szczegółów tego dramatycznego zdarzenia.

reklama

We wtorek nad ranem, pod numer alarmowy zadzwoniła młoda kobieta informując, że siedzi na barierce jednego z krakowskich mostów i planuje skoczyć do Wisły. Policjanci błyskawicznie namierzyli, gdzie znajduje się dzwoniąca i na miejsce skierowano służby ratunkowe. W pobliże mostu motorówką  popłynął również dyżurny z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie .

Gdy policjanci dotarli na Most Grunwaldzki do zgłaszającej siedzącej na barierce mostu podeszło dwóch przechodniów, którzy próbowali nakłonić dziewczynę, aby ta bezpiecznie zeszła na chodnik. Kobieta nie chciała rozmawiać z policjantami, nie pozwoliła również komukolwiek zbliżyć się do siebie. Nie reagowała na prośby i polecenia funkcjonariuszy. Nagle, kobieta przeszła przez barierki i skoczyła do Wisły. Od razu podpłynął do niej policjant z komisariatu wodnego, który w motorówce czekał na miejscu z pomocą. Kobieta została podjęta z wody na motorówkę przez policjanta i przekazania załodze karetki pogotowia.

Tego samego dnia doszło do tragedii. Z Wisły wyłowiono mężczyznę. Niestety jego życia nie udało się uratować. Więcej o tej sytuacji pisaliśmy pod tym linkiem.

Zobacz również:

Hulajnoga zapaliła się na balkonie

Będąc w górach, nie podchodź do tych namiotów. Apel TPN

Wypadek autobusu komunikacji miejskiej

Pożar busa pod Jubilatem [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności