Pieniądze leżały na ulicach Krakowa. Aktualizacja w sprawie

Pieniądze

Kilka dni temu krakowska policja wystosowała apel do osób, które zbierały rozsypane pieniądze na Ruczaju. Teraz funkcjonariusze przesłali kolejny komunikat.

reklama

O sprawie informowaliśmy kilka dni temu. Krakowscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie przywłaszczenia pieniędzy, do którego doszło 5 maja br. w godz. 8.30-8.45 na krakowskim Ruczaju.

reklama

Według zgłoszenia pokrzywdzony nieopatrznie pozostawił saszetkę z kopertą z pieniędzmi (polskie banknoty w różnych nominałach) na dachu pojazdu, po czym ruszył samochodem jadąc kolejno ulicami: Ruczaj, Miłkowskiego, Kobierzyńską, Grota-Roweckiego, Kapelanka i Twardowskiego. Chwilę po tym jak kierowca dojechał do miejsca docelowego, zorientował się o utracie gotówki  i powiadomił policję.

W międzyczasie policja otrzymała także zgłoszenie, że na ul. Grota Roweckiego w rejonie posesji nr 5 przechodnie zbierali rozsypane pieniądze z ulicy.

Świadków zdarzenia oraz osoby, które znalazły pieniądze, policja prosiła o ich zwrot do Komisariatu Policji V w Krakowie ul. Zamoyskiego 22 (tel. do dyżurnego  47 83 52 916) lub najbliższego komisariatu. W przeciwnym wypadku, osobie, która przywłaszczyła gotówkę grożą sankcje karne (art. 284 kodeksu karnego lub  art. 119 kodeksu wykroczeń).

Dziś biuro prasowe policji przesłało aktualizację komunikatu:

Do Komisariatu Policji V w Krakowie zgłosiły się do tej pory 2 osoby, które przyniosły zebraną 5 maja z ulicy Grota Roweckiego gotówkę. Dzięki temu cześć pieniędzy (6000 zł) udało się odzyskać.  Dziękujemy dwóm znalazcom ale wciąż czekamy na zwrot pozostałej gotówki zebranej przez inne osoby.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności