Pieniądze fruwały na Ruczaju. Policja szuka osób, które je zbierały

Pieniądze fruwały na Ruczaju. Policja szuka osób, które je zbierały

Krakowscy policjanci poszukują  świadków, którzy zbierali rozsypane pieniądze na ulicy Grota Roweckiego o ich zwrot.

reklama

Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie przywłaszczenia pieniędzy, do którego doszło 5 maja br. w godz. 8.30-8.45 na krakowskim Ruczaju.

reklama

Według zgłoszenia pokrzywdzony nieopatrznie pozostawił saszetkę z kopertą z pieniędzmi (polskie banknoty w różnych nominałach) na dachu pojazdu, po czym ruszył samochodem jadąc kolejno ulicami: Ruczaj, Miłkowskiego, Kobierzyńską, Grota-Roweckiego, Kapelanka i Twardowskiego. Chwilę po tym jak kierowca dojechał do miejsca docelowego, zorientował się o utracie gotówki  i powiadomił Policję.

W międzyczasie Policja otrzymała także zgłoszenie, że na ul. Grota Roweckiego w rejonie posesji nr 5 przechodnie zbierali rozsypane pieniądze z ulicy.

Świadków zdarzenia oraz osoby, które znalazły pieniądze, policja prosi o ich zwrot do Komisariatu Policji V w Krakowie ul. Zamoyskiego 22 (tel. do dyżurnego  47 83 52 916) lub najbliższego komisariatu. W przeciwnym wypadku, osobie, która przywłaszczyła gotówkę grożą sankcje karne (art. 284 kodeksu karnego lub  art. 119 kodeksu wykroczeń).

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności