Pasażer poinformował, że jest bomba na pokładzie samolotu

"Samoloty na krakowskim lotnisku"

Kolejna interwencja służb na krakowskim lotnisku. Jeden z pasażerów poinformował, że w samolocie znajduje się bomba. Te słowa spowodowały uruchomiły działania funkcjonariuszy Straży Granicznej.

reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej podjęli interwencję wobec pasażera, który chciał lecieć do Oslo. 33-letni mężczyzna poinformował podczas odprawy, że w samolocie znajduje się bomba.

reklama

Obywatel Polski nie został wpuszczony na pokład samolotu. Przyznał się do wypowiedzianych wcześniej słów. Tłumaczył się zdenerwowaniem związanym z kolejną zmianą przydzielonego mu w samolocie miejsca. Niedoszłego pasażera ukarano grzywną w postaci mandatu karnego.

To nie jedyna sytuacja

Działo się. W tym samym dniu funkcjonariusze otrzymali informację o ujawnieniu w bagażu podręcznym amunicji. Podczas kontroli okazało się, że posiadaczem naboju jest 25-letni obywatel Czech. Mężczyzna oświadczył, że amunicję dostał jako prezent i zapomniał ją wyjąć z plecaka.  Nie był świadomy, że ma ją przy sobie. Nie miał również dokumentów uprawniających do posiadania amunicji na terenie Polski.

Czech nie uniknie konsekwencji, gdyż powyższy czyn wyczerpuje znamiona art. 263 § 2 kk (nielegalne posiadanie broni lub amunicji, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności). Znaleziony przedmiot został przekazany do Laboratorium Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, a materiały sprawy do Prokuratury Rejonowej Krakowie.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności