Ogromna akcja. Funkcjonariusze wzięli na celownik pseudokibiców klubów sportowych

Funkcjonariusze wzięli na celownik pseudokibiców klubów sportowych, którzy w ramach zorganizowanych grup przestępczych popełniali przestępstwa na terenie południowej Polski, głównie Małopolski i Podkarpacia.

reklama

W ogromnej akcji uczestniczyło blisko 500 funkcjonariuszy. Działania przeprowadzono na terenie województw małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. To tam zatrzymano 18 osób, a kolejnych 7 podejrzanych doprowadzono z aresztu śledczego, gdzie przebywali w związku z toczącymi się innymi postępowaniami. W trakcie akcji funkcjonariusze zabezpieczyli miecz samurajski, maczetę, inne niebezpieczne narzędzia oraz środki odurzające. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono równowartość ponad 440 tys. zł w różnej walucie, 6 pojazdów o łącznej wartości około 400 tys. zł.

reklama

Podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, popełnienia przestępstw narkotykowych, rozbojów, wymuszeń rozbójniczych, pobić, kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu 24 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, a jedna osoba została objęta dozorem policyjnym.

Wśród zatrzymanych są osoby podejrzane m.in. o założenie laboratorium narkotyków syntetycznych w powiecie staszowskim w województwie świętokrzyskim, a wyprodukowane tam substancje były rozprowadzane w Małopolsce. Członkom grupy śledczy zarzucają także przemyt narkotyków. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że zatrzymani mogą być odpowiedzialni za rozbój, podczas którego pobito mężczyznę i skradziono mu 30 tys. euro, kradzież obrazu wartego około 50 tys. euro czy udział w pobiciach z użyciem niebezpiecznych narzędzi, do których dochodziło w Krakowie, Bielsku-Białej czy w Niderlandach.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności