Odziały dziecięce Szpitala Babińskiego z nowym wyposażeniem od IKEA

Odziały dziecięce Szpitala Babińskiego z nowym wyposażeniem od IKEA

Cztery duże sofy do czytania, kilkanaście regałów na książki, a także materiały plastyczne i liczne akcesoria ułatwiające codziennie funkcjonowanie Oddziału, to prezenty, jakie od IKEA Kraków otrzymali pacjenci oddziału dla dzieci i młodzieży Szpitala Klinicznego im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie.

reklama

Dzięki przekazanym meblom powstał m.in. wygodny kącik do czytania. Na regałach znalazło swoje  miejsce ponad 3 000 wyselekcjonowanych książek. To efekt zbiórki prowadzonej wśród mieszkańców jeszcze w grudniu 2022 roku, prowadzonej przez  dwie krakowskie księgarnie – Główną Księgarnię Naukową i Księgarnię Wydawnictwa „Karakter”, Ułożono na nich też pudełka z grami planszowymi i puzzlami, które pozostają do dyspozycji młodych pacjentów.

reklama

Niestety z roku na rok rośnie liczba wymagających leczenia dzieci i młodzieży z problemami psychicznymi. Są wśród nich również  dzieci z Ukrainy, nierzadko borykające się z nieprzepracowaną traumą wojenną. Możliwość korzystania z biblioteczki, jaka powstała dzięki przekazanym przez IKEA Kraków regałom, oraz czytelni, która powstała dzięki wygodnym sofom – powiedział Maciej Bóbr, Rzecznik Prasowy Szpitala Kliniczneg im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie.

Dla osób w kryzysie psychicznym księgarze wybrali szeroko pojętą literaturę młodzieżową, beletrystykę współczesną i publikacje popularnonaukowe. Odpowiednio dobrane książki stanowią  doskonałe wsparcie terapii, pozwalające się wyciszyć, dlatego podopieczni Szpitala sporo czasu spędzają właśnie na czytaniu.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności