Nowi funkcjonariusze zasilą szeregi policji [ZDJĘCIA]

W siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowych policjantów. Teraz przed nimi przeszkolenie.

reklama

12 maja odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych 5 maja 51 policjantów ( tym 12 kobiet). Było to drugie przyjęcie w 2023 roku. Przy tej okazji odbyło się także wręczenie medali i odznaczeń dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji garnizonu małopolskiego. 

reklama

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

7 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji. 
Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 12 nowych funkcjonariuszy.
5 policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu,
2 do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Komenda Powiatowa Policji w Krakowie zyska 4 policjantów. Do Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, Komendy Powiatowej w Suchej Beskidzkiej i Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu trafi po 3 funkcjonariuszy.  Komenda Powiatowa w Oświęcimiu i Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie zyska po 2 policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Bochni, Komenda Powiatowa Policji w Miechowie, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu, Komenda Powiatowa Policji w Proszowicach i Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zyska po 1 nowym policjancie.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności