Nadchodzą zmiany z hulajnogami w Krakowie!

Nadchodzą zmiany z hulajnogami w Krakowie!

Problem nieprawidłowo zaparkowanych hulajnóg zostanie rozwiązany? Wiceprezydent Andrzej Kulig poinformował 15 maja, że będą zmiany dla operatorów hulajnóg elektrycznych.

reklama

Wiceprezydent przekazał przedstawicielom trzech firm o zakończeniu okresu bezpłatnego korzystania z miejskiej przestrzeni. „Zaproponowaliśmy również wprowadzenie miejskiego patrolu, który byłby finansowany przez operatorów z kar za nieprawidłowo zaparkowane hulajnogi, jak i z opłat za korzystanie z terenów należących do gminy. Porządkowanie miałoby być oparte o katalog zdjęć nieprawidłowo pozostawionych hulajnóg” – poinformował Andrzej Kulig

reklama

Pierwsze zmiany

Od 12 maja trzy firmy wprowadziły w swoich aplikacjach limit maksymalnej hulajnóg w punktach mobilności na obszarze ograniczonych drugą obwodnicą. Operatorzy ustalili, że w każdym ze 103 punktów w centrum Krakowa może być zaparkowanych jedynie 30 hulajnóg – po 10 z danej firmy.

Warto wspomnieć, że operatorzy wystąpili z wnioskiem o wyznaczenie nowych punktów mobilności, a także o możliwość wprowadzenia drugiego rodzaju takich miejsc, np. z wykorzystaniem istniejących stojaków rowerowych. W tych punktach użytkownicy mogliby zakończyć i rozpocząć wypożyczenie, ale w odróżnieniu od obecnych punktów mobilności, nie byłyby tam rozkładane hulajnogi przez samych operatorów, a także limit maksymalnej liczby hulajnóg byłby znacząco niższy.

Propozycje nowych lokalizacji

Do 18 maja, operatorzy mają przesłać do Zarządu Transportu Publicznego propozycje nowych lokalizacji punktów mobilności wraz z zaznaczeniem, które parkingi w centrum Krakowa są ich zdaniem najważniejsze i w ich opinii wymagają powiększenia pojemności. 

Zobacz również:

W czwartek odbędzie się święto ulicy Krupniczej

Pijany kierowca wjechał na płytę Rynku Głównego. To nie wszystko

reklama
  • "Pozostawiona hulajnoga"

    Będzie porządek z hulajnogami. Wchodzą zmiany

    reklama Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Andrzej Kulig poinformował, że zrobiony będzie …
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności