Na tę informację sporo kierowców czekało!

"Tunel na ul. Opolskiej"

Na tę informację sporo kierowców czekało. Już od jutra, 12 maja kierowcy będą mogli pojechać z komór tunelu realizowanego wzdłuż ul. Opolskiej. Od godziny 20:0 najpierw uruchomiony zostanie przejazd w kierunku Nowej Huty.

reklama

Ruch w tunelu będzie się odbywał komorą południową. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu. Warto pamiętać, że konstrukcja to nadal plac budowy. Po uruchomieniu będzie tam na razie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h. Noga z gazu również przy dojazdach do tunelu. Po stronie wschodniej i zachodniej będą lokalne zwężenia z uwagi na prowadzone roboty budowlane.

reklama

Zgodnie z planem, druga z komór tunelu, po stronie północnej, uruchomiona będzie prawdopodobnie 22 maja. Wtedy podziemną konstrukcja pojedziemy w kierunku Bronowic.

Po skierowaniu ruchu kołowego do tunelu, wykonawca będzie prowadził kolejne roboty na poziomie „0”. Będą tam sukcesywnie spinane torowisko tramwajowe, a także realizowane pozostałe elementy infrastruktury – ulice, chodniki i ścieżki rowerowe.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności