Na krakowskim lotnisku zatrzymano Syryjczyków. Przyznali się do zarzucanych im czynów

Na krakowskim lotnisku zatrzymano Syryjczyków. Przyznali się do zarzucanych im czynów

Na krakowskim lotnisku zatrzymano łącznie trzech obywateli Syrii.  W trakcie przesłuchania w charakterze podejrzanych przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali odpowiedzialności.

reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej poinformowali, w ciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali trzech obywateli Syrii, którzy chcieli nielegalnie dostać się do Polski. Cudzoziemcy przylecieli samolotami rejsowymi z Grecji. W trakcie legitymowania posłużyli się podrobionymi na wzór autentycznych lub cudzymi autentycznymi dokumentami tożsamości wydanymi m.in. w Polsce, Bułgarii i Rumunii.

reklama

Jeden z Syryjczyków posłużył się bułgarskim paszportem podrobionym w całości oraz posiadał przy sobie podrobiony na wzór oryginalnego polski dowód osobisty. Drugi cudzoziemiec użył podczas kontroli podrobionego na wzór autentycznego rumuńskiego dowodu osobistego. Trzeci mężczyzna przedstawił z kolei cudzy autentyczny bułgarski dokument tożsamości, który figurował w bazach jako przedmiot utracony przez posiadacza i podlegający zatrzymaniu.

Podrobione i przerobione dokumenty zostały zatrzymane jako dowody w sprawie.

Usłyszeli zarzuty

Obywatelom Syrii przedstawiono zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy użyciu podstępu i podrobienia dokumentu oraz posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości. W trakcie przesłuchania w charakterze podejrzanych przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali odpowiedzialności.

Ponadto wobec każdego z zatrzymanych wszczęto z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemców do powrotu.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności