Kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich [ZDJĘCIA]

Kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich [ZDJĘCIA]

Kolejna uprawa konopi indyjskich została zlikwidowana w powiecie krakowskim. Tym razem funkcjonariusze policji z Wieliczki zatrzymali 34-latka, który w swoim mieszkaniu zajmował się uprawą.

reklama

Policjanci z Wieliczki ustalili, że w mieszkaniu na terenie tej miejscowości, rosną krzewy konopi. W wyniku dalszych czynności ustalili też osobę, która zajmowała się uprawą roślin. Okazało się, że jest to 34-letni mieszkaniec tej posesji który został zatrzymany.

reklama

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 18 krzewów konopi indyjskich o wysokości od 50 do 80 cm, które rosły na strychu w specjalnie przygotowanych i oświetlonych namiotach. Do pomieszczenia tego wchodziło się po drabinie, przez wycięty otwór znajdujący się w suficie. Pomieszczenie to było specjalnie przystosowane do uprawy. Ponadto, podczas przeszukania mieszkania 34-letniego mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 2 kg  suszu konopi indyjskich, 700 gram suszonych grzybów halucynogennych, pojemnik z ciasteczkami z zawartością marihuany oraz listki LSD.

W toku podjętych czynności funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mężczyźnie zarzutów posiadania znacznych ilości narkotyków, a także uprawy konopi.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Fot. Policja
Fot. Policja
Fot. Policja
Fot. Policja
Fot. Policja
Fot. Policja
Fot. Policja
Fot. Policja

Zobacz również:

Wędkarz wpadł do ogniska. Na miejscu pojawił się śmigłowiec LPR

Aktor z Hollywood przyjechał do Krakowa [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności