Kierowco! Przygotuj się na zmiany w organizacji ruchu na autostradzie A4 Katowice-Kraków

Kierowco! Przygotuj się na zmiany w organizacji ruchu na autostradzie A4 Katowice-Kraków

Szykują się kolejne zmiany w organizacji ruchu na autostradzie A4 Katowice-Kraków. Dotyczyć będą kierowców jadących od Katowic w kierunku Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna.

reklama

W najbliższy poniedziałek, 22 maja na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach zostaną wprowadzone nowe zmiany w organizacji ruchu, związane z remontem wiaduktu i nawierzchni węzła.

reklama

W czwartek, 18 maja został otwarty zjazd z drogi S1 na A4 dla kierowców jadących od strony Łodzi w kierunku Katowic. Tym samym prace remontowe na węźle Brzęczkowice wchodzą w kolejny etap. Zostanie zamknięty zjazd z autostrady A4 na drogę S1 dla podróżujących od Katowic w kierunku Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna. Objazd zostanie poprowadzony łącznicą Katowice-Łódź, a następnie z wykorzystaniem węzła Sosnowiec-Jęzor (koło Designer Outlet), skąd możliwy będzie powrót na drogę S1 w kierunku Cieszyna.

Zjazd z autostrady A4 na S1 w kierunku Cieszyna zostanie otwarty ok. 15 czerwca 2023 r.

Pracom remontowym na węźle Brzęczkowice towarzyszą ponadto następujące zmiany i oznaczenia nowej organizacji ruchu:

  • na jezdni w kierunku do Krakowa pod wiaduktem dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Łódź-Kraków (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP”,
  • na jezdni w kierunku do Katowic pod wiaduktem dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Nałącznicy węzła relacji Cieszyn-Katowice (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP”,
  • na drodze S1, na jezdni w kierunku do Łodzi w rejonie wiaduktu nad A4 dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz.
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności