Hulajnoga zapaliła się na balkonie

"Straż Pożarna"

21 maja w Krakowie miał miejsce niebezpieczny incydent. Doszło do zapłonu hulajnogi, która przechowywana była na balkonie.

reklama

O akcji gaśniczej poinformowali na swoich social mediach strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 w Krakowie. Opisali sytuację, gdzie zostali zadysponowani do pożaru hulajnogi na balkonie. Warto przypomnieć, że pożary baterii są rzadkimi, ale możliwymi incydentami.

reklama

Strażacy przypominają, że w celu zapobiegania pożarom baterii w hulajnogach oraz zwiększenia bezpieczeństwa, producenci hulajnóg elektrycznych wprowadzili różne środki ostrożności.

Warto je znać:

1) Kupuj od renomowanych producentów: Wybieraj hulajnogi elektryczne od znanych i uznanych producentów. Często mają one bardziej rygorystyczne kontrole jakości i testy bezpieczeństwa.

2) Przestrzegaj instrukcji obsługi: Zapoznaj się z instrukcją obsługi hulajnogi elektrycznej i przestrzegaj zaleceń dotyczących ładowania, użytkowania i przechowywania baterii.

3) Używaj oryginalnych ładowarek: Zawsze używaj oryginalnych ładowarek dostarczonych przez producenta hulajnogi. Niewłaściwe ładowarki mogą przyczynić się do uszkodzenia baterii.

4) Unikaj nadmiernego ładowania: Nie pozostawiaj hulajnogi elektrycznej podłączonej do ładowarki zbyt długo. Unikaj również ładowania baterii przez całą noc. Przestrzegaj zaleceń dotyczących czasu ładowania podanego przez producenta.

5) Unikaj skrajnych temperatur: Nie wystawiaj hulajnogi na skrajne temperatury, zarówno wysokie, jak i niskie. Ekstremalne warunki mogą wpływać na wydajność i bezpieczeństwo baterii.

6) Regularne przeglądy techniczne: Konserwuj hulajnogę zgodnie z zaleceniami producenta, a także regularnie sprawdzaj stan baterii. Jeśli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości, takie jak spuchnięcie baterii, przestań korzystać z hulajnogi i skontaktuj się z producentem lub serwisem.

7) W przypadku pożaru lub eksplozji baterii w hulajnodze elektrycznej, natychmiast oddal się od niej i wezwij odpowiednie służby ratunkowe.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności