Gruzini przyjechali do Krakowa i okradli mieszkanie w Bronowicach

Gruzini przyjechali do Krakowa i okradli mieszkanie w Bronowicach

Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

W drugiej połowie kwietnia krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do jednego z mieszkań w rejonie Bronowic. Właściciele lokalu przekazali, że skradziono im m.in. konsole do gier, laptopa, słuchawki bezprzewodowe, zegarek, telefon komórkowy, oraz markową odzież. W sumie straty wycenione zostały na kwotę blisko 13 tysięcy złotych. Funkcjonariusze szybko ustalili, że powiązanych z tą sprawą może być dwóch Gruzinów, którzy kilka dni wcześniej przyjechali do Krakowa. Kryminalni ustalili, że mogą oni przebywać w jednym z hosteli w Prokocimiu.

reklama

Policjanci przyjechali do hostelu i potwierdzili, że w budynku przebywa dwóch mężczyzn będących w ich  zainteresowaniu. Kryminalni udali się do wskazanego pokoju, gdzie wylegitymowali dwóch obywateli Gruzji. W zajmowanym przez nich pokoju funkcjonariusze znaleźli przedmioty mogące służyć im do włamań m.in. łamaki do wkładek, wytrychy, spraye do zamków, lakiery do zamalowywania wizjerów, latarkę, rękawiczki oraz inne narzędzia ślusarskie. Ponadto odnaleziono tam również część skradzionych przedmiotów. W związku z tym, 39-latek oraz 41-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do krakowskiej komendy, skąd następnie trafili do policyjnego aresztu.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Sąd zastosował wobec mężczyzn areszt tymczasowy na 3 miesiące. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności