Galeria Bronowice włączyła się w obchody Roku Włodzimierza Tetmajera

Galeria Bronowice włączyła się w obchody Roku Włodzimierza Tetmajera

Galeria Bronowice włącza się w obchody Roku Włodzimierza Tetmajera i staje się najbardziej naturalnym i oczywistym partnerem wydarzeń zapowiadanych na 2023 rok.

reklama

Współpraca Galerii z Muzeum Krakowa, w tym z popularną w Bronowicach Rydlówką, zapowiada się naprawdę ciekawie. Tetmajer – czołowy przedstawiciel Młodej Polski, poeta, polityk i działacz niepodległościowy, był jednocześnie utalentowanym malarzem, specjalizującym się w scenach wiejskich. Podkrakowskie Bronowice stanowiły jeden z ulubionych motywów malarskich przełomu XIX i XX wieku, a największą popularność zyskały za sprawą „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Co ciekawe, akcja najsłynniejszego polskiego dramatu odbywała w dworze wspomnianego Włodzimierza Tetmajera, aktywnego uczestnika krakowskiego życia kulturalnego, przyjaciela Lucjana Rydla i Stanisława Wyspiańskiego.

reklama

Na początek konkurs „Żywe obrazy Tetmajera”

Niezwykłą okazją, by przenieść się w czasie i zachwycić sielskim krajobrazem Bronowic z końca XIX wieku, jest konkurs „Żywe obrazy Tetmajera” inspirowany twórczością malarza. Zadanie konkursowe jest niezwykłe – należy odtworzyć scenę z wybranego przez siebie dzieła malarskiego Włodzimierza Tetmajera i uwiecznić w postaci fotografii bądź krótkiego filmu. Można startować zarówno w kategorii grupowej (do 16 osób), jak i indywidualnej (do 5 osób). Organizatorzy czekają na prace do 30 czerwca 2023. Prace należy przesyłać na adres: rydlowka@muzeumkrakowa.pl. W mailu trzeba zamieścić treść podaną w 25. punkcie regulaminu. 

Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody. Muzeum Krakowa ufundowało m.in. noclegi w pokojach gościnnych Muzeum i w Pałacu Krzysztofory,  połączone ze zwiedzaniem wybranych wystaw, a Galeria Bronowice karty podarunkowe o wartości 100 zł, 300 zł i 600 zł do wykorzystania w sklepach i punktach usługowych zlokalizowanych na terenie centrum handlowego. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na: www.muzeumkrakowa.pl

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności