Dziś zapadła decyzja! Dodatkowe pieniądze dla seniorów będą wypłacane co roku

"Premier Mateusz Morawiecki"

Dziś, 16 maja Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który ma wprowadzić 14. emeryturę jako świadczenie wypłacane co roku.

reklama

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że 14. emerytura – wsparcie dla seniorów będzie wypłacane co roku. Osoby starsze mogą również skorzystać z takich programów rządowych, jak m.in. Senior+ czy Leki75+.

reklama

„Pierwszy raz wypłaciliśmy 14. emeryturę w 2021 r. W 2022 r. ponownie do emerytów i rencistów trafiło to świadczenie. Dziś przyjęliśmy projekt ustawy dzięki, któremu czternastka będzie wypłacana co roku. Dzisiejsze przyjęcie tej ustawy, jest kolejnym ważnym kamieniem milowym na drodze do poprawy losu do godnego życia dla wszystkich naszych babć i dziadków” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier przypomniał, że do emerytów i rencistów od 2019 r. trafia 13. emerytura. To dodatkowe świadczenie roczne, które otrzymuje każdy emeryt i rencista, bez względu na dochód. Dodatkowo świadczenia będą podwyższane o wskaźnik waloryzacji*, jednak nie mniej niż o kwotę 250 zł. Dodatki do świadczeń również zostaną podwyższone wskaźnikiem waloryzacji.  

Zobacz również:

Na Bulwarach Wiślanych wmurowana zostanie kolejna gwiazda

Bez wahania udzieliła pomocy rannemu mężczyźnie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności