Wydano decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu

Wydano decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu

Funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili kontrolę legalności pobytu w Krakowie. W trakcie kontroli zatrzymano obywatela Uzbekistanu, który przedstawił do kontroli paszport biometryczny wydany przez władze Uzbekistanu oraz węgierską kartę pobytu.

reklama

Cudzoziemiec przyjechał do Polski tylko po to, aby złożyć wniosek do Wojewody Małopolskiego o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy. Mężczyzna obecnie mieszka i pracuje na Węgrzech. W dniu przyjazdu posiadał już bilet powrotny do Węgier.

reklama

Na podstawie dostępnych systemów ustalono, iż dane obcokrajowca figurują w bazach danych, a  jego karta pobytu cudzoziemca została anulowana. Unieważnienie węgierskiej karty pobytu nastąpiło przed datą wjazdu na terytorium Polski.

Cudzoziemiec w dniu przeprowadzenia kontroli nie posiadał przy sobie innego dokumentu uprawniającego go do legalnego pobytu na terytorium RP. W związku z powyższym Komendant PSG w Krakowie wydał decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu,  z jednoczesnym zakazem ponownego wjazdu na terytorium RP oraz strefy Schengen przez okres 6 miesięcy.

Zobacz również:

Od 3 maja będziemy mogli polecieć z Krakowa do wyjątkowego miejsca

Mężczyzna skakał po samochodach i rzucał w nie hulajnogą elektryczną

Ten koncert zachwycił krakowską publiczność [FOTORELACJA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności