Właściciel restauracji urządził sobie w niej magazyn z narkotykami

Tego jeszcze w Krakowie chyba nie było. 25-letni właściciel nieczynnej restauracji urządził sobie w niej magazyn z narkotykami. Teraz grozi mu kara kilku lat więzienia.

reklama

Kilka dni temu krakowscy policjanci udali się na jedną z podgórskich ulic, gdzie jak ustalili w jednym z lokali gastronomicznych, miał przebywać mężczyzna powiązany z przestępczością narkotykową. Po krótkiej obserwacji mundurowi zauważyli mężczyznę będącego w ich zainteresowaniu. 25-latek został natychmiast wylegitymowany oraz sprawdzony pod kątem posiadania zakazanych substancji. W trakcie wykonywanych czynności policjanci znaleźli przy nim m.in. woreczki foliowe z zawartością białego i brązowego proszku oraz woreczki foliowe z tabletkami w różnych kolorach.

reklama

Mężczyzna został zatrzymany

25-latek został zatrzymany, a policjanci udali się do lokalu, stanowiącego jego własność. Na miejscu obecny był również przewodnik psa służbowego. To właśnie pies wskazał miejsca ukrycia narkotyków. Przy zatrzymanym oraz podczas przeszukania lokalu stróże prawa zabezpieczyli m.in. amfetaminę, mefedron, haszysz, LSD, tabletki ekstazy oraz marihuanę. W sumie ujawnionych zostało blisko 0,5 kilograma narkotyków. Oprócz nielegalnych substancji funkcjonariusze zabezpieczyli również ponad 36 tysięcy złotych oraz wagę elektroniczną.  

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 19 kwietnia br. prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 25-latka policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego w kwocie 15 tysięcy złotych. 

Zobacz również:

11 i 13-latek trafili w ręce policjantów. Mają teraz sporo problemów

Trwają poszukiwania 46-latka. Za to, co zrobił ma spędzić 4 dni w areszcie

Ukrył się przed policjantami pod kołdrą, drugi mężczyzna uciekał po całym domu i groził oblaniem kwasem

Tragedia w Krakowie. Nie żyje młody mężczyzna

Narkotyki w restauracji
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności