W Nowej Hucie odbędzie się świetne wydarzenie. Warto przyjść!

W Nowej Hucie odbędzie się świetne wydarzenie. Warto przyjść!

Wiosną zaczyna się sezon imprez plenerowych, a wśród nich jedna wyjątkowa — rodzinny piknik rowerowy, organizowany przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, inaugurujący przejazdy trasą Velo Huta. Wydarzenie rozpocznie parada rowerowa, która wystartuje 22 kwietnia, o godz. 14:00 z Placu przy Poczcie na os. Willowym w Nowej Hucie!

reklama

„W tym roku postanowiliśmy wrócić do korzeni! Imprezę, tak jak za pierwszym razem, rozpoczniemy paradą rowerową, która wystartuje z Placu przy Poczcie na os. Willowym. Podobnie jak w 2021 roku, dotrzemy do Klubu w Krzesławicach, gdzie czekać będzie szereg atrakcji” – mówi Paweł Kalina z Ośrodka Kraków-Nowa Huta.

reklama

Podczas pikniku przed Klubem Krzesławice będzie można skorzystać z wielu atrakcji, m.in.:

  • zobaczyć fire show w wykonaniu grupy Locomotora, 
  • poznać historię „Wesołego Cyrku Pana Pedro”,   
  • uczestniczyć w widowisku formacji Wataha Drums, 
  • wziąć udział w warsztatach plastycznych dla dzieci, animacjach i konkursach przygotowanych przez Kluby,  
  • spotkać się z Kotkiem Włodkiem – bohaterem książeczki dla dzieci o Nowej Hucie,
  • zabrać do domu nową edycję mapy szlaku oraz uzyskać informacje na jego temat. 

Sama Velo Huta to nowohucki szlak rowerowy opracowany przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta w 2021 z okazji 30-lecia działalności tej instytucji kultury. Trasa składa się z dwóch pętli: Małej liczącej 20 km i Dużej, na którą trzeba przygotować nieco lepszą formę, liczącej aż 60 km. Szlak jest idealną propozycją na rodzinne i aktywne spędzenie wolnego czasu oraz odkrywanie mniej znanego oblicza Nowej Huty — prowadzi przez jej ciekawe zaułki, atrakcyjne przyrodniczo i historycznie miejsca. Na trasie można podglądnąć bocianie gniazdo, zobaczyć Wieżę Eiffla, jeszcze jeden krakowski kopiec, dojechać do nowohuckiej Krainy Wielkich Jezior i truskawkowego zagłębia. Dodatkowo, w niewielkiej odległości od szlaku organizatorzy przygotowali skrytki geocachingowe, czyli elementy gry terenowej dla osób z dostępem do odbiornika GPS.

Na stronie internetowej: krakownh.pl/velohuta znajdują się zawsze aktualna mapa szlaku oraz ślady GPS trasy. W Dziale Imprez i Promocji (os. Centrum A 6a) oraz w 13 klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta można również odebrać papierową wersję mapy.

Velo Huta 2023 – znów ruszamy!

Parda rowerowa: godz. 14:00, Plac przy Poczcie, os. Willowe 28

Piknik rodzinny: godz. 15:00, Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, ul. Wańkowicza 17

Wstęp wolny!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności