W Krakowie odbędzie się dwudniowy festiwal Santander Letnie Brzmienia 2023

W Krakowie odbędzie się dwudniowy festiwal Santander Letnie Brzmienia 2023

Już niebawem w naszym mieście odbędzie się kolejne świetne wydarzenie! Dwudniowy festiwal Santander Letnie Brzmienia odbędzie się 30 czerwca i 1 lipca na Parkowej w Krakowie.

reklama

Już za niespełna dwa miesiące rusza wakacyjna trasa koncertowa z najlepszą polską muzyką. W tym roku wydarzenie odbędzie się w nowej formule – dwudniowego festiwalu, pod nową nazwą „Santander Letnie Brzmienia 2023”

reklama

Na scenie wystąpią laureaci Fryderyków, czyli najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w naszym kraju. Vito Bambino, który otrzymał statuetkę w kategorii „Utwór roku” za piosenkę Za daleko nagraną z Mrozem, zaprezentuje m.in. materiał z nowej płyty Poczekalnia, której premiera już jutro. Szczerze ucieszy się fanbase Brodki, której ostatni album Sadza spotkał się z doskonałym przyjęciem słuchaczy i środowiska, o czym najlepiej świadczą Fryderyki w kategoriach „Album roku – alternatywa” i „Teledysk roku”.

W line-upie Santander Letnie Brzmienia w Krakowie pojawi się też człowiek orkiestra –Zalewski, tym razem z projektem „Zalewski śpiewa Niemena”, który bierze na warsztat ponadczasową twórczość Czesława Niemena. W programie festiwalu nie mogło oczywiście zabraknąć niekwestionowanej królowej dystansu i mistrzyni słowa – Nosowskiej z nowym materiałem.

Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną międzypokoleniowego projektu BABIE LATO, gromadzącego na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych, w tym roku objęła Natalia Kukulska. Artystka zaprosiła do współpracy: Bovską, Margaret, Zalię i Mery Spolsky, które są nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz także mają swój głos poza nią. Imprezowe, energetyczne kawałki utrzymane w letnim klimacie będą oscylować wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R&B i soulu. Wokalistki zaprezentują zarówno utwory ze światowego repertuaru, jak i swoje autorskie single oraz będzie też można je usłyszeć na solowych koncertach.

Ponadto festiwalowe sceny wypełnią koncerty, podczas których zagra plejada artystek i artystów, którzy od lat kreują muzyczne trendy i wyznaczają rozwój rodzimej sceny muzycznej: Natalia Przybysz, Margaret, bracia Kacperczyk, ARS LATRANS Orchestra, Zalia, jucho i IGNACY.

Harmonogram Santander Letnie Brzmienia 2023

Kraków / 30.06–1.07.2023 / Parkowa 

30 czerwca (piątek)  
Projekt specjalny BABIE LATO, Vito Bambino, Brodka, Margaret, jucho, Zalia 

1 lipca (sobota)  
Zalewski śpiewa Niemena, Nosowska, Kacperczyk, Natalia Przybysz, ARS LATRANS Orchestra, IGNACY

Działamy z wrażliwością na otaczającą nas przestrzeń, by rozkwitać w przyjaznym, zielonym otoczeniu. Z promiennym uśmiechem witamy Santander Bank Polska jako sponsora tytularnego Letnich Brzmień. Wspólnie zrealizujemy nasze marzenie o cyklu letnich koncertów, na których usłyszycie najlepszych polskich wykonawców. Spotkajmy się, posłuchajmy, poleżmy, potańczmy, poczujmy razem #latomuzycznychemocji

***

Santander Letnie Brzmienia 2023 w nowym, festiwalowym klimacie to seria weekendowych koncertów najlepszych polskich artystów i artystek z kręgu popu, rocka, muzyki elektronicznej i alternatywy, którzy współcześnie wyznaczają trendy. To też mnóstwo wydarzeń specjalnych, interaktywnych dla publiczności. Projekt wyróżnia coś jeszcze – Santander Letnie Brzmienia pobudzają miejską przestrzeń przy współpracy lokalnych społeczności.

Organizatorem festiwali Santander Letnie Brzmienia 2023 jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Sponsor tytularny: Santander Bank Polska. Sponsor główny: Brooklyn. Sponsor: Dealer Cichy-Zasada. Partnerem wydarzenia jest Eventim. Partnerami medialnymi wydarzenia są: Radio Zet, Zwierciadło, Glamour, CowKrakowie.pl, LoveKrakow.pl, Gazeta Wyborcza, AMS, Onet.

BILETY I KARNETY:

REGULAR TICKETS – dostępne do wyczerpania puli biletów:

Karnet dwudniowy: 299 zł

Bilet jednodniowy: 169 zł

FINAL CALL TICKETS – dostępne do wyczerpania puli biletów:

Karnet dwudniowy: 359 zł

Bilet jednodniowy: 199 zł

Dzieci do lat 6 (włącznie) mogą bezpłatnie uczestniczyć w wydarzeniu. Bilety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl.

Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko nabycia biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert. Najnowsze informacje są dostępne w kanałach organizatora. Regulamin imprezy: www.letniebrzmienia.pl.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności