W czwartek odbędzie się piknik. Przygotowano sporo atrakcji

W czwartek odbędzie się piknik. Przygotowano sporo atrakcji

Już w najbliższy czwartek, 27 kwietnia w Parku Bednarskiego odbędzie się Piknik Retro. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji.

reklama

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 przy wejściu od ul. Parkowej. Będzie można posłuchać muzyki na żywo w altanie, wziąć udział w grach z epoki, podpatrzyć z bliska aktorów odgrywających scenki historyczne oraz spotkać prawdziwego kataryniarza.

reklama

Ponadto na mieszkańców będą czekały pyszne przekąski, przygotowane przez uczniów szkoły gastronomicznej oraz z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim będzie można zasadzić pamiątkowe drzewo – tulipanowca.

Wszyscy chętni otrzymają w prezencie nasiona traw i będą mieli możliwość obejrzeć wystawę plenerową o parku. W ramach pleneru malarskiego, każdy z uczestników wydarzenia stworzy własne dzieła sztuki. Na zakończenie zaplanowano spacer po parku z jego historią w tle (start z altany widokowej).

Kolejnego dnia, w piątek, 28 kwietnia, o godz. 18.00 spod bramy od strony ul. Parkowej ruszy spacer po Podgórzu szlakiem Wojciecha Bednarskiego. Dla najmłodszych przygotowano natomiast spektakl plenerowy „Dobranocka”, który rozpocznie się o godz. 19.00 w altanie widokowej.

Zapisy na spacery możliwe są e-mailem lub telefonicznie: info@muzeumkrakowa.pl / tel. 12 426 50 60 w godz. 10.00–19.00.

Na wszystkich tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w otwarciu, codziennie będą czekać stałe atrakcje parku, takie jak:

  • plac zabaw
  • urokliwe zakątki i alejki
  • punkt widokowy
  • zadaszona altana widokowa
  • zrekonstruowany Domek Ogrodnika

Organizatorem wydarzenia są Miasto Kraków, Zarząd Zieleni Miejskiej, Muzeum Podgórza oraz Centrum Kultury Podgórza.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności