Ta historia brzmi jak primaaprilisowy żart. Rabuś przyjechał na łowy do Krakowa

Ta historia brzmi jak primaaprilisowy żart. Tym bardziej, że zdarzenie miało miejsce 1 kwietnia. Krakowscy policjanci zatrzymali 27-letniego złodzieja klocków.

reklama

1 kwietnia krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o złodzieju klocków, który został ujęty na gorącym uczynku przez pracowników ochrony jednej z galerii handlowych. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Po dotarciu do centrum handlowego zlokalizowanego w rejonie Prądnika Czerwonego funkcjonariusze od razu udali się w stronę sklepu, którego ochrona już czekała z mężczyzną podejrzewanym o kradzież. Funkcjonariusze wylegitymowali rabusia, którym okazał się 27-letni mieszkaniec pow. myślenickiego. Przy mężczyźnie znajdowały się dwa zestawy popularnych klocków, które nie uszkodzone powróciły do dalszej sprzedaży.

reklama

Dokonał więcej kradzieży

W trakcie rozmowy z 27-latkiem mundurowi ustalili, że rabuś przyjechał „na łowy” samochodem, który pozostawił na parkingu galerii. Policjanci wspólnie z mężczyzną podeszli do pojazdu, w którym na tylnym siedzeniu znaleźli jeszcze trzy opakowania klocków.

Mężczyzna przyznał, że dwa z nich ukradł wcześniej w tej samej galerii i schował w samochodzie, zanim wrócił po kolejne łupy. Jedno natomiast ukradł rano z centrum handlowego na krakowskim Dąbiu. Znalezione trzy zestawy klocków zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. 

27-latek został zatrzymany jako osoba podejrzewana o kradzież i przewieziony do komisariatu. W policyjnej jednostce mężczyzna złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

To Cię może zainteresować:

Wyburzanie krok po kroku galerii handlowej Plaza [ZDJĘCIA]

Okradł sąsiada i chciał sprzedać łupy kolejnemu sąsiadowi

Chwila grozy w pociągu jadącym do Krakowa

Kibole z Dąbia trafili za kratki. Posiadali m.in. miecz samurajski

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności