Spore zmiany pojawią się na autostradzie A4

"Autostrada A4"

Uwaga kierowcy! Na koncesyjnym odcinku autostrady A4 prowadzona jest wymiana nawierzchni jezdni węzła Mysłowice. 16 kwietnia br. zamknięta zostanie łącznica relacji Mysłowice-Kraków, a zawężenie ulicy Obrzeżnej Zachodniej zostanie wydłużone do końca węzła. Pracom remontowym towarzyszyć będą również inne zmiany w organizacji ruchu.

reklama

Obecnie w rejonie węzła Mysłowice (km 346) część ul. Obrzeżnej Zachodniej w relacji Mysłowice Centrum – Mysłowice Morgi jest zawężona (na odcinku około 370 m od ronda). Z dniem 16 kwietnia br. zawężenie tej ulicy zostanie wydłużone aż do końca węzła. Prace na Obrzeżnej Zachodniej potrwają do początku sierpnia 2023 r. Także 16 kwietnia br. zamknięta zostanie łącznica Mysłowice-Kraków, tj. wjazd na autostradę A4 z Mysłowic w kierunku Krakowa.

reklama

Prace na tej łącznicy potrwają do połowy czerwca 2023r.Objazd do Krakowa poprowadzony będzie przez węzeł Murckowska w Katowicach (km 340,5).

Następnie zamykane będą kolejne łącznice węzła Mysłowice: relacji Katowice-Mysłowice oraz relacji Kraków-Mysłowice.

Na remontowanym węźle Mysłowice wprowadzone zostanie ponadto zawężenie łącznika (jezdni obsługującej łącznice węzła Mysłowice) równoległego do głównej jezdni autostrady A4 od strony Katowic, przy jednoczesnym utrzymaniu czynnego zjazdu z A4 od strony Katowic do Mysłowic. Końcowy fragment tego łącznika, tj. wjazd na główną jezdnię autostrady w kierunku Krakowa zostanie zamknięty. 

Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu są publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności