Przez tę mapę wpadł mężczyzna. Grozi mu do 3 lat więzienia

Przez tę mapę wpadł mężczyzna. Grozi mu do 3 lat więzienia

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się sporym zainteresowaniem wśród społeczeństwa. Dzięki niej w prosty i anonimowy sposób możesz zgłosić dane zagrożenie.

reklama

Jak informują funkcjonariusze policji, każde zgłoszenie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dokładnie weryfikowane przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. W przypadku jego potwierdzenia funkcjonariusze dążą do wyeliminowania zagrożenia. Tak też było tuż przed świątecznym weekendem.

reklama

Po tym, jak jeden z mieszkańców naniósł na KMZB zgłoszenie dotyczące posiadania narkotyków w konkretnym rejonie na terenie gminy Mogilany, to we wskazane miejsce, w godzinach wieczornych, udał się patrol. Na miejscu mundurowi zauważyli nadjeżdżającego volkswagena. To właśnie ten pojazd wzbudził u nich podejrzenia i powiązali go ze zgłoszeniem. Zatrzymali go wiec do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 25-latek z gminy Świątniki Górne.

Zgłoszenie potwierdziło się

Zgłoszenie na KMZB potwierdziło się, bo w trakcie kontroli, policjanci znaleźli przy mężczyźnie woreczek strunowy i zawiniątko, oba z zawartością mefedronu, w łącznej ilości 2,6 gramów. 25-latek został zatrzymany, a narkotyki zabezpieczone. Z uwagi na podejrzane zachowanie mężczyzny, który był mocno pobudzony, pobrano mu krew do badań, celem ustalenia, czy prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Na noc zatrzymany trafił do policyjnej celi. Kolejnego dnia w komisariacie podejrzany usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również:

Mężczyzna skakał po samochodach i rzucał w nie hulajnogą elektryczną

Od 3 maja będziemy mogli polecieć z Krakowa do wyjątkowego miejsca

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności