Policjanci zatrzymali 21-latka z Krakowa. Sprawa jest rozwojowa

Policjanci zatrzymali 21-latka z Krakowa. Sprawa jest rozwojowa

Policjanci namierzyli i zatrzymali seryjnego włamywacza. 21-latek na terenie gminy Iwanowice włamał się na teren 4 posesji, które kolejno okradł. Jego łupem, prócz cennych przedmiotów, padł również samochód. Grozi mu do 10 lat więzienia.

reklama

W okresie od 30 sierpnia do 10 września ubr. na terenie gminy Iwanowice grasował złodziej, który włamał się na teren 4 posesji mieszczących się w trzech różnych miejscowościach gminy Iwanowice. Okradał domy i zaparkowane na posesjach pojazdy, a jeden z nich ukradł.
Do pierwszego włamania na teren prywatnej posesji doszło 30 sierpnia ubr. Tam łupem złodzieja padła biżuteria oraz laptop o łącznej wartości ponad 19 tysięcy złotych, oraz zaparkowane na przy domu volvo o wartości prawie 67 000 złotych. 

reklama

Do kolejnego włamania do budynku mieszkalnego doszło 9 września ubr., skąd złodziej ukradł cenne przedmioty warte 500 zł. Dzień później zgłoszono włamanie do domu, z którego zostały skradzione pieniądze, karty płatnicze i klucze od zaparkowanego na terenie tej posesji pojazdu. Samochód ten przestępca kolejno próbował ukraść, lecz ze względu na dodatkowe zabezpieczenia nie udało mu się odjechać daleko. Łączna wartość strat w wyniku tej kradzieży wyniosła blisko 3000 zł. Tego samego dnia, przestępca włamał się na teren prywatnej posesji, a następnie do dwóch zapakowanych tam pojazdów, z których wnętrza ukradł dokumenty od tych samochodów.

Policjanci na miejscu tych zdarzeń przeprowadzili oględziny, w których trakcie zabezpieczyli ślady i dowody i  wszczęli dochodzenie. Podczas prowadzonych czynności, dzięki zgromadzonym dowodom, policjanci ustalili, że za wszystkimi z tych włamań stoi jedna osoba. Dalsze czynności doprowadziły stróżów prawa do znalezienia skradzionego volvo, zaparkowanego na ogólnodostępnym parkingu w Krakowie. Efektywna praca śledczych i kryminalnych, pozwoliła na ustalenie personaliów złodzieja –  21-latka z Krakowa. 20 kwietnia policjanci zatrzymali podejrzanego w miejscu jego zamieszkania. Podczas przeszukania jego lokum policjanci znaleźli część skradzionego łupu. Odzyskane przedmioty podobnie jak pojazd, stróże prawa przekazali ich właścicielom.


Tego samego dnia zatrzymany usłyszał w komendzie 6 zarzutów, z których 5 dotyczyło dokonania kradzieży z włamaniem, a kolejny ukrywania dokumentów. Prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju. Śledczy teraz weryfikują, czy 21-latek dopuścił się innych podobnych przestępstw na terenie powiatu krakowskiego. Sprawa jest rozwojowa.

Odzyskany zegarek
Fot. Policja
Odzyskane telefony
Fot. Policja
Odzyskane pieniądze
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności