Policjanci z Wieliczki apelują

Policjanci z Wieliczki apelują

W ostatnim okresie, do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wpływają liczne zgłoszenia dotyczące nielegalnego składowiska odpadów.  Policjanci przypominają, że pozostawianie odpadów w niedozwolonych miejscach jest ścigane i podlega karze grzywny. 

reklama

Do procederu tego najczęściej dochodzi w miejscowościach Węgrzce Wielkie, Kokotów, Śledziejowice, Grabie, Czarnochowice. Powiadomienia o nielegalnych składowiskach odpadów, które policjanci otrzymują za pomocą aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dotyczą również ulic w Wieliczce. Do nielegalnych składowisk dochodzi m.in. na ul. Podgórskiej, Lipowej czy też oś. Bogucice.

reklama

Funkcjonariusze w związku z coraz liczniejszymi zgłoszeniami, będą częściej kontrolować miejsca na terenach których dochodzi to tego procederu. Prosimy  osoby będące świadkami wyrzucania odpadów w niedozwolonych miejscach o poinformowanie o zaistniałej sytuacji najbliższej jednostki Policji. O ile to możliwe należy zapisać jak najwięcej informacji identyfikujących sprawcę, jak chociażby rejestracja samochodu. Przydatny byłby również materiał video lub zdjęcia (można przesłać na: sekretariat@wieliczka.policja.gov.pl).  Przypadki ujawnienia sprawców na gorącym uczynku należy zgłaszać bezzwłocznie na numer alarmowy 112 (zgłoszenie może być również anonimowe). Informacje o nielegalnych wysypiskach można przekazać również za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ( https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html ).

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności