Planowane jest uruchomienie nowej linii autobusowej

Planowane jest uruchomienie nowej linii autobusowej

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie ogłosił przetarg na nowego operatora w komunikacji miejskiej.

reklama

W ramach linii przekazanych do obsługi nowemu operatorowi, planowane jest uruchomienie nowej linii autobusowej, która obsłuży osiedle Żabiniec, dotychczas pozbawionego transportu miejskiego.

reklama

Linia będzie kursować po następującej trasie: NOWY KLEPARZ – Prądnicka, Pielęgniarek, Prądnicka, Lekarska, Ks. Siemaszki, Jaracza, Żabiniec – ŻABINIEC (powrót: Żabiniec, Zdrowa, Prądnicka, Bratysławska, Doktora Twardego). Wstępnie planowana jest częstotliwość kursowania co 10 minut w godzinach szczytu i co 15 minut poza godzinami szczytu w dni powszednie oraz co 20 minut w dni wolne. Do obsługi linii przeznaczone zostaną specjalnie pozyskane autobusy klasy Mini, o długości od 5,8 do 8,6 metra i minimalnej pojemności 26 osób, będą to pojazdy niskoemisyjne lub zeroemisyjne.

Kolejną planowaną linią jest linia łącząca Mydlniki z Salwatorem przez Wolę Justowską: MYDLNIKI WAPIENNIK P+R – Brzezińskiego, Balicka, Zakliki z Mydlnik, Podłużna, Chełmska, al. Kasztanowa, al. Modrzewiowa, Królowej Jadwigi, 28 Lipca 1943, Starowolska, Jodłowa, Księcia Józefa – SALWATOR. Linia ta ma kursować co 20 minut w szczycie i co 30 minut poza szczytem w dni powszednie oraz co 30 minut w ciągu dnia oraz co 60 minut w godzinach porannych i wieczornych w dni wolne. Do jej obsługi również będą skierowane pojazdy typu mini, jednak już z tradycyjnym napędem.

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie planuje również uruchomienie nowych linii autobusowych na Mistrzejowickiej, Kozienickiej na odcinku za autostradą, Widłakowej, Tetmajera oraz w Grębałowie.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności