Na autostradzie A4 przeprowadzono akcję. Posypały się mandaty

Na autostradzie A4 przeprowadzono akcję. Posypały się mandaty

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie przeprowadzili na autostradzie A4 akcję kontrolną ukierunkowaną na ważenie pojazdów. Wystawiono sporo mandatów.

reklama

Małopolscy inspektorzy w dniu 12 kwietnia br. na autostradzie A4 przeprowadzili akcję kontrolną ukierunkowaną na ważenie pojazdów. W toku prowadzonych działań dokonano 43 ważeń pojazdów, z czego 19 było przeciążonych.

reklama

Na kierujących nałożono 26 mandatów karnych na łączną kwotę 21 tys. zł, m.in. za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej lub ładowności pojazdu, brak wymaganych dokumentów. W jednym przypadku przekroczony został nacisk na oś pojazdu o wartość 2,45 t (waga wskazała 13,95 t – norma to 11,5t).

W dwóch przypadkach stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej wysokości pojazdu, tj. o 0,41 m, a w drugim o 0,38m (norma 4m). Ponadto, jeden z pojazdów był za szeroki o 0,8m (norma 2,55 m) i przejazd ten odbywał się bez pilotowania za co grozi kara pieniężna w wysokości 3000 zł.

Rekordzista o DMC do 3,5 t ważył 6,35 t (przekroczenie prawie o 3 t).

Na przewoźników zostały wszczęte postępowania administracyjne, zatrzymano także 1 dowód rejestracyjny za usterki techniczne.

Zobacz również:

Od 3 maja będziemy mogli polecieć z Krakowa do wyjątkowego miejsca

Mężczyzna skakał po samochodach i rzucał w nie hulajnogą elektryczną

Ten koncert zachwycił krakowską publiczność [FOTORELACJA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności