MPK otrzyma ze środków unijnych 52,4 mln zł dofinansowania

MPK otrzyma ze środków unijnych 52,4 mln zł dofinansowania

MPK w Krakowie pozyskało ponad 52 mln zł ze środków UE na zakup nowych tramwajów. Wniosek przygotowany przez MPK SA w Krakowie dotyczył zakupu 10 nowych tramwajów Lajkonik II, które zaczęły wozić pasażerów w 2022 roku.

reklama

26 kwietnia Centrum Unijnych Projektów Transportowych rozstrzygnęło konkurs na dofinansowanie projektów dotyczących zakupu taboru autobusowego nisko i zeroemisyjnego – z napędem elektrycznym, wodorowym lub gazowym (LNG i CNG) oraz taboru tramwajowego i trolejbusowego realizowanych w ramach programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

reklama

Wniosek przygotowany przez MPK SA w Krakowie dotyczył zakupu 10 nowych tramwajów Lajkonik II, które zaczęły wozić pasażerów w 2022 roku (przypomnijmy, że jest to element dużego kontraktu obejmującego dostawę w sumie 60 nowych Lajkoników II). W konkursie wniosek MPK SA w Krakowie otrzymał bardzo wysoką ocenę i jako jeden z trzech w całym kraju może liczyć na dofinansowanie w wysokości 62,7 proc. wartości inwestycji.

Krakowski przewoźnik przez ostatnie prawie 20 lat zrealizował projekty o łącznej wartości ponad 2 miliardów zł, z czego ponad 1 miliard stanowiły środki unijne. Dzięki nim do Krakowa trafiło już prawie 150 nowych niskopodłogowych, wyposażonych w klimatyzację tramwajów i prawie 300 autobusów, nisko i zeroemisyjnych.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności