Mieszkaniec Krakowa stracił sporo pieniędzy. Zorientował się dopiero po kilku godzinach

Mieszkaniec Krakowa stracił sporo pieniędzy. Zorientował się dopiero po kilku godzinach

52-latek z Krakowa stracił sporo pieniędzy. Mężczyzna dał się nabrać na słowa dzwoniących oszustów.

reklama

Niestety nadal zdarzają się przypadki, że ludzie dają się oszukać na standardowe „sztuczki” oszustów, przed, którymi ciągle ostrzega policja i media. Również wielokrotnie na CowKrakowie.pl informowaliśmy o tego typu działaniach złodziei.

reklama

Krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolejnym oszustwie w naszym mieście. Tym razem pieniądze stracił 52-latek. 5 kwietnia br., około godz. 12 na telefon komórkowy 52-letniego mieszkańca Krakowa zadzwoniła kobieta podająca się za pracownicę banku z informacją, że ktoś wykonał z jego konta budzący wątpliwości przelew. Mężczyzna natychmiast zalogował się do swojej bankowości elektronicznej, gdzie nie zauważył żadnych nowych lub niepokojących transakcji. Mimo to, telefonująca kobieta przekierowała go do innego „pracownika” banku. Tego typu przekierowania na różne numery, do różnych pracowników miały miejsce kilkakrotnie i przeplatane były smsami nadawanymi rzekomo przez bank.

Przelał swoje oszczędności

52-latkowi tłumaczono, że przekierowania wynikają z problemów na linii a różne numery, które wyświetlały się mężczyźnie są numerami pracowników działu specjalnego. Następnie „pracownik banku” zaproponował mężczyźnie utworzenie nowego numeru konta, na który powinien przelać pieniądze z aktualnie używanego, aby w ten sposób je zabezpieczyć. Mieszkaniec Krakowa zgodził się na utworzenie nowego rachunku bankowego, na który przelał wszystkie swoje oszczędności w wysokości ponad 200 tys. złotych. Nowe konto jednakże okazało się być kontem oszustów.

Wieczorem, tego samego dnia mężczyzna zorientował się, że został oszukany, co dodatkowo potwierdził dzwoniąc na prawdziwą infolinię swojego banku. 52-latek zgłosił przestępstwo policjantom z Komisariatu Policji V w Krakowie.

Policja przypomina

Nigdy nie odpowiadajmy na telefoniczne prośby o wykonaniu przelewów bankowych, nie przekazujmy kodów blik, jeśli nie mamy absolutnej pewności co do personaliów osoby, którą słyszymy w słuchawce telefonu. Nie dajmy szansy oszustom!

Zobacz również:

Poszukiwany umilał sobie czas przed odsiadką ciasteczkami z marihuaną

Policjanci musieli wejść przez okno. Zatrzymano 37-latka

W Krakowie szykuje się świetne wydarzenie. Zaplanowano m.in. przeloty samolotów!

Kryminalni sprawdzili wszystkie pobliskie ulice szukając sprawcy. W końcu wpadł

Napadł na sklep w Prokocimiu. To, co później zrobił zdziwiło policjantów

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności