Krakowskie lotnisko apeluje do pasażerów

Krakowskie lotnisko apeluje do pasażerów

Coraz więcej pasażerów korzysta z usług krakowskiego lotniska. W związku z nadchodzącym okresem świątecznym, Kraków Airport wystosował prośbę do osób planujący podróż w najbliższym czasie.

reklama

W związku z większym ruchem pasażerskim w najbliższych dniach, krakowskie lotnisko prosi pasażerów
o przyjazd na lotnisko 3 godziny wcześniej oraz na bieżące sprawdzanie statusów swoich lotów.

reklama

Warto zaznaczyć, że Marzec okazał się frekwencyjnym sukcesem na Kraków Airport. Z usług krakowskiego lotniska skorzystało 687 311 pasażerów, czyli o 14 % więcej w stosunku do marca 2019 roku i o 44 %  więcej w stosunku do marca 2022.

Łącznie od początku roku w 2023 roku odnotowano  1 889 915 pasażerów.

Nowe kierunki

Linia lotnicza Ryanair proponuje nowe połączenia do Belfastu, Lourdes, Memmingen, Perugii, Poznania, Rodos, Tuluzy i Warny.  Wizz Air uruchomi nowe połączenie do Lyonu, a także do Malagii.

Nowością w sezonie Lato 2023 będzie uruchomienie trasy Kraków – Stambuł. 27 kwietnia wystartuje połączenie do Stambułu oferowane przez PLL LOT, a od 01 maja na tej samej trasie polecimy z Turkish Arlines – naszym nowym przewoźnikiem. Połączenie do Stambułu oferuje pasażerom Kraków Airport szereg możliwości przesiadkowych na dalsze loty, a podróż ułatwia operowanie przewoźników
na zasadach codeshare.

Stambuł to jedyne miasto na świecie, które znajduje się na dwóch kontynentach, podzielone na część europejską i azjatycką, przez cieśninę Bosfor. Najsłynniejsza budowla Stambułu, Hagia Sophia przyciąga swoim pięknem co roku miliony turystów z całego globu. Podobnie jak inne  liczne meczety będące  niegdyś dumą Imperium Osmańskiego. Istambuł to znakomite miejsce na wakacje, ale także do dalszego podróżowania do Turcji oraz  w najodleglejsze miejsca w Azji.

LATO 2023 to także powitanie nowych linii lotniczych – Air Serbia – która zacznie operować na trasie Kraków – Belgrad, a od maja Air Dolomiti wystartuje z połączeniem do Monachium.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności