Kraków znalazł się wśród najlepszych miast w Europie

Kraków znalazł się wśród najlepszych miast w Europie

Nasze miasto znalazło się w gronie 100 najlepszych europejskich metropolii. Tak wynika z raportu „Europe’s Best Cities in 2023” autorstwa Resonance Consultancy, firmy konsultingowej specjalizującej się w brandingu miast.

reklama

W badaniach uwzględniono miasta, w których liczba mieszkańców przekracza 500 tys. W tym roku z udziału w pracach nad powstawaniem raportu wykluczono rosyjskie miasta. Powodem jest rzecz jasna inwazja Rosji na Ukrainę.

reklama

By wybrać najlepsze miasta w Europie, pod uwagę brane były takie kryteria, jak: bezpieczeństwo, dostępność ofert pracy, sytuacja gospodarcza, infrastruktura, zaplecze kulturalne, kulinarne oraz atrakcje turystyczne. Na tytuł najlepszego miasta zasłużył Londyn, który na podium wyprzedził kolejno Paryż i Amsterdam.

Kraków zajął 45 miejsce w zestawieniu i uzyskał najwyższe noty w kategoriach „Place” oraz „Programming”. Pierwsza z nich dotyczy głównie kwestii bezpieczeństwa i możliwości miasta w zakresie dostępności terenów zielonych, ścieżek przyjaznych pieszym i rowerzystom.

Druga kategoria to z kolei szereg wrażeń i doświadczeń, które mogą wynikać z odwiedzin naszego miasta. Autorzy raportu ujmują to jako połączenie atrakcji o charakterze kulturalnym, kulinarnym wraz z ofertą miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności