Kibole z Dąbia trafili za kratki. Posiadali m.in. miecz samurajski

Kibole z Dąbia trafili za kratki. Posiadali m.in. miecz samurajski

Policjanci z Krakowa zatrzymali dwie osoby, które są powiązane ze środowiskiem pseudokibiców. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 23 i 25 latka.

reklama

3 kwietnia br. policjanci zwalczający przestępczość narkotykową pojechali do jednego z mieszkań na terenie Dąbia, gdzie jak ustalili, minęli zamieszkiwać osoby odpowiedzialne za handel narkotykami. Kiedy kryminalni dotarli pod wytypowany adres, zastali tam jednego z lokatorów, 23-latka. 

reklama

Przeszukano mieszkanie

W trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. ukryty w szafie zbrylony biały proszek oraz pozostawione na balkonie dwie duże torby, a w nich cztery plastikowe worki wypełnione brunatno-zielonym suszem roślinnym. W pokoju zajmowanym przez 23-latka policjanci natrafili na karczownik, miecz samurajski oraz kibolskie akcesoria. Natomiast w pokoju zajmowanym przez  25-letniego współlokatora znaleźli i zabezpieczyli m.in. plastikowy pojemnik z kryształkami koloru pomarańczowego, drewniane pudełko z suszem roślinnym koloru zielonobrunatnego, pieniądze w kwocie 1600 złotych oraz akcesoria pseudokibicowskie.

W oczekiwaniu na drugiego lokatora

W czasie kiedy część policjantów wykonywała czynności z 23-latkiem pozostali czekali na powrót do mieszkania drugiego ze współlokatorów. Około godz. 18.00 funkcjonariusze zauważyli go, gdy  przyjechał na osiedle i kierował się w stronę bloku. 25-latek także został zatrzymany i przewieziony do komendy.

Do policyjnej jednostki trafiły również wszystkie zatrzymane substancje i przedmioty zabezpieczone w trakcie przeszukania. Po zważeniu i zbadaniu testerami narkotykowymi zabezpieczonych substancji okazało się, że jest to prawie 4 kilogramów marihuany, ponad 85 gramów mefedronu, prawie 80 gramów kokainy. Kibole odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości narkotyków i wprowadzanie ich do obrotu.

Surowa kara

5 kwietnia br. sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zdecydował o zastosowaniu wobec 23-latka i jego 25-letniego kompana środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia, natomiast przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu zagrożone jest nawet 12-letnim pozbawieniem wolności.

Zatrzymani
Fot. Policja
Zatrzymani
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności