Już niebawem w Nowej Hucie wyruszy rowerowa parada

Już niebawem w Nowej Hucie wyruszy rowerowa parada

Przed nami trzecia edycja nowohuckiego święta rowerowego! 22 kwietnia Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta po raz kolejny zainauguruje przejazdy szklakiem rowerowym Velo Huta. Rowerowa parada wyruszy o godz. 14:00 z Placu przy Poczcie na Os. Willowym, a godzinę później rozpocznie się rodzinny piknik na placu przed Klubem Krzesławice (ul. Wańkowicza 17).

reklama

„Pierwszą edycją wydarzenia i zarazem inauguracją szlaku, zawiesiliśmy sobie poprzeczkę dość wysoko. Rozpoczęliśmy bowiem paradą rowerową z udziałem Cyrkowców (także z naszego Klubu 303) na monocyklach i grupą rowerzystów na nietypowych i historycznych rowerach. W paradzie wzięło udział ponad 400 rowerzystów z całego Krakowa” – mówi Paweł Kalina z Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

reklama

Sukces pierwszej edycji przełożył się również na zeszłoroczne wydarzenie, które zgromadziło nad Zalewem Nowohuckim setki fanów rowerowych wycieczek, których przy dźwiękach muzyki granej na żywo, poprowadziła Orkiestra na Dużym Rowerze. Całe rodziny mogły wspólnie bawić się w strefie gier wielkoformatowych oraz podziwiać pokazy trialowe.

 „W tym roku postanowiliśmy wrócić do korzeni! Imprezę, tak jak za pierwszym razem, rozpoczniemy paradą rowerową, która wystartuje z Placu przy Poczcie na os. Willowym. Nie będzie to jednak zwykła parada, gdyż poprowadzi ją platforma, na której znajdą się artyści z grupy Wataha Drums, którzy grą na bębnach zagrzewać nas będą do jazdy! Podobnie jak w 2021 roku, dotrzemy do Klubu w Krzesławicach, gdzie czekać będzie na nas szereg atrakcji” – kontynuuje Paweł Kalina.

Organizatorzy podkreślają, że Velo Huta to nie tylko jednorazowe wydarzenie. To sposób na aktywne odkrywanie mniej znanego oblicza Nowej Huty, porzucenie utartych ścieżek i podróż do przeszłości tych terenów – odkrywanie ich skarbów i krajobrazów, tak dalekich od stereotypowego postrzegania wschodniej części Krakowa. Trasa szlaku wiedzie przez różnorodne krajobrazowo, interesujące architektonicznie, ciekawe historycznie i atrakcyjne przyrodniczo miejsca. Odkrywa nowohuckie zaułki, nieznane szerzej nawet mieszkańcom najmłodszej części Krakowa. Pozwala odwiedzić 13 klubów Ośrodka Kultury Kraków–Nowa Huta. 

Na stronie internetowej: krakownh.pl/velohuta znajdują się zawsze aktualna mapa szlaku oraz ślady GPS trasy. W Dziale Imprez i Promocji (os. Centrum A 6a) oraz w 13 klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta można również odebrać papierową wersję mapy.

Velo Huta 2023 – znów ruszamy!

Parda rowerowa: godz. 14:00, Plac przy Poczcie, os. Willowe 28

Piknik rodzinny: godz. 15:00, Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, ul. Wańkowicza 17

Wstęp wolny!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności