Gwiazdy Hollywood przyjadą do Krakowa

Gwiazdy Hollywood przyjadą do Krakowa

Do Krakowa przyjadą gwiazdy Hollywood. Będą gośćmi rozpoczynającego się w naszym mieście Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA.

reklama

Pierwszą gwiazdą, która zawita do Krakowa jest amerykański aktor, reżyser, producent teatralny i filmowy, John Malkovich osobiście przywita widzów 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA w czasie Gali Otwarcia Festiwalu, która odbędzie się już 28 kwietnia 2023 roku. Tego wieczoru widzowie w krakowskim Kinie Kijów zobaczą film „Dominion” – to europejska prapremiera filmu, który skupia się na ostatnim dniu życia walijskiego poety Dylana Thomasa.

reklama

W ciągu ostatnich 30 lat swojej kariery John Malkovich pojawił się w ponad 70 filmach i stał się nie tylko
gwiazdą Hollywood, ale ikoną. W tym roku przyjeżdża na Mastercard OFF CAMERA.

Rola w filmie „Miejsca w sercu” przyniosła Malkovichowi nominację do Oscara. W filmie „Niebezpieczne związki” zagrał Valmonta, wystąpił też w uznanym melodramacie Bertolucciego „Pod osłoną nieba”. W 1993 otrzymał drugą nominację do Oscara za występ w filmie Clinta Eastwooda „Na linii ognia”. Stworzył niezapomniane kreacje w “Człowieku w żelaznej masce” i „Być jak John Malkovich”. Ponadto zagrał w tak głośnych produkcjach, jak: „Imperium słońca”, „Król olch”, „Con air”, „Joanne d`arc”, „Gra Ripley’a”, „Ruchome słowa”, „Rozpustnik”, „Wezwanie”, „Klimt”, „Oszukana”, „Hańba, „Red”, „Tajne przez poufne”, „Podły, okrutny, zły”, „Dolina bogów” oraz w pokazywanym w ramach europejskiej prapremiery na Gali Otwarcia Mastercard OFF CAMERA 2023 filmie „Dominion”.

Uczestniczki i uczestnicy Gali Otwarcia Mastercard OFF CAMERA wysłuchają rozmowy z Johnem
Malkovichem, która poprzedzi projekcję filmu „Dominion”, opowiadającego historię Dylana Thomasa
(w tej roli Rhys Ifans).

Kolejną gwiazdą, która odwiedzi Kraków będzie amerykański aktor Jesse Eisenberg, który na Mastercard OFF CAMERA 2023 będzie promował film „When You Finish Saving The World”

W czasie Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego pokaże swój debiut reżyserski pt. „When You Finish Saving The World”. Pokaz specjalny produkcji 29 kwietnia w krakowskim Kinie Kijów poprzedzi rozmowa z twórcami.

Jesse Eisenberg, który na Festiwalu Mastercard OFF CAMERA był w 2008 roku, tuż przed seansem specjalnym, który odbędzie w Kinie Kijów 29 kwietnia 2023 roku o godzinie 19.00, odbierze Nagrodę „Pod Prąd”. Organizatorzy Festiwalu honorują nią artystów i artystki uciekających od sztampy, poszukujących, idących własną drogą, nie zważając na obowiązujące mody i trendy. Wszyscy fani aktora w czasie Festiwalu będą mogli zobaczyć także film pt. „Projekt Koliber”, w którym występuje wraz Salmą Hayek i Alexandrem Skarsgårdem.

Organizatorzy Mastercard OFF CAMERA szykują także niespodziankę obecność jeszcze jednego gościa specjalnego, który pojawi się w kinie Kijów.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności