Gruzin napadł mężczyznę w centrum miasta. Grozi mu do 12 lat więzienia

Policjanci z Krakowa zatrzymali obywatela Gruzji, który 2 kwietnia zaatakował mężczyznę w centrum Krakowa. Agresorowi grozi do 12 lat więzienia.

reklama

Do napadu doszło 2 kwietnia br., w późnych godzinach nocnych w rejonie Starego Miasta. Jak informuje policja, 34-latek został napadnięty przez nieznajomego mężczyznę, który pobił go i ukradł należący do niego telefon komórkowy. Sprawca odjechał z miejsca samochodem osobowym. Poszkodowany zgłosił się do komisariatu, gdzie poinformował policjantów o tym,  że padł ofiarą rozboju, w wyniku którego stracił wart 4500  złotych telefon komórkowy.

reklama

Sprawą zajęli się śledczy, którzy działając w oparciu o zebrane informacje wytypowali potencjalnego sprawcę. Policyjny trop prowadził do Dąbrowy Górniczej, gdzie pojechali kryminalni. Tam, 3 kwietnia br. zapukali do drzwi jednego z hostelowych pokojów, gdzie zamieszkiwać miał poszukiwany mężczyzna. 22-letni obywatel Gruzji faktycznie przebywał w hostelu. Funkcjonariusze wylegitymowali go oraz przeszukali zajmowany przez niego pokój.

22-latek został zatrzymany

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli telefon komórkowy, którego marka i numer imei pokrywały się z danymi telefonu, który został skradziony 34-latkowi. 22-latek został zatrzymany i przewieziony do Krakowa.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Gruzina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia.

Zobacz również:

W Krakowie szykuje się świetne wydarzenie. Zaplanowano m.in. przeloty samolotów!

Kibic zakłócił mecz. Mężczyzna wtargnął na murawę stadionu

Poszukiwany umilał sobie czas przed odsiadką ciasteczkami z marihuaną

Problematyczni kibice zostali przekazani w ręce funkcjonariuszy policji

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności