Elektrociepłownia podsumowała kalendarzową zimę

Elektrociepłownia podsumowała kalendarzową zimę

Krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła podsumowała kalendarzową zimę 2022/2023. Przez cały ten czas elektrociepłownia zapewniała stabilne i nieprzerwane dostawy ciepła do mieszkańców Krakowa.

reklama

Tegoroczna zima była cieplejsza od poprzedniej, biorąc pod uwagę średniomiesięczne temperatury, które nie spadły poniżej zera. Również najwyższa średniodobowa temperatura, zanotowana 24 marca 2023 r., była o 1,9°C wyższa od ubiegłorocznej, zanotowanej 23 marca 2022 r. Jednak wskazania termometrów w poszczególnych dniach były zróżnicowane.

reklama

Najniższa temperatura (-13°C), została zanotowana aż trzykrotnie, 14 grudnia, 19 grudnia oraz 7 lutego. Była ona niższa od najniższej temperatury w zimie 2021/2022 o 0,6°C. Niskie temperatury przełożyły się na zwiększoną produkcję ciepła, której rekord padł 18 grudnia (3544 KJ). W tym dniu odnotowano także najwyższą temperaturę wody sieciowej na zasilaniu (115,4°C).

Nasza elektrociepłownia pracuje przez cały rok, niezależnie od pory roku i temperatury za oknem. Corocznie w sezonie letnim prowadzimy kampanie remontowe i przygotowujemy maszyny i urządzenia do bezawaryjnej pracy w zimie, a także modernizujemy infrastrukturę produkcyjną. Te działania dają gwarancję stabilnych dostaw ciepła, co jest naszym priorytetem – mówi Mariusz Michałek, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności