Działania w ścisłym centrum Krakowa

Działania w ścisłym centrum Krakowa

Krakowscy strażnicy miejscy mieli ręce pełne roboty. Aż 362 wykroczeń ujawnili w trakcie piątkowych i sobotnich działań w ścisłym centrum Krakowa.

reklama

Interwencje były skierowane głównie wobec osób: zakłócających spokój i porządek publiczny, dopuszczających się czynów o charakterze chuligańskim i nieobyczajnym, spożywających napoje alkoholowe w miejscach objętych zakazem, zaśmiecających i zanieczyszczających miejsca dostępne dla publiczności, żebrzących i zaczepiających przechodniów.

reklama

Strażnicy nałożyli 240 mandatów karnych, przygotowali 8 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 114 osób. Wśród nałożonych mandatów zwraca uwagę duża liczba wystawionych osobom spożywającym alkohol w miejscach zabronionych – było ich120.

W trakcie prowadzonych działań strażnicy zwracali też uwagę na naruszenia przepisów Uchwały o Parku Kulturowym Stare Miasto oraz Kazimierz i Stradom, ze szczególnym uwzględnieniem: porządku w rejonach placówek handlowych oferujących do sprzedaży alkohol, prowadzenia nielegalnego handlu, reklamowania działalności i usług, wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami wolnobieżnymi i urządzeniami transportu osobistego, naruszania prawa przez grupy turystów biorących udział tzw. „Pub Crawlingu”.

Zobacz również:

Ta kobieta poszukiwana jest listem gończym za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza

Ponad 2 tys. m2 przestrzeni handlowej. W tym tygodniu wielkie otwarcie sklepu

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności