Co warto wiedzieć o szybkim internecie światłowodowym od Orange?

Artykuł sponsorowany
Co warto wiedzieć o szybkim internecie światłowodowym od Orange?

Korzystanie z internetu stało się ważnym i niezbędnym elementem codzienności większości z nas. Zakres aktywności w sieci stale się powiększa – to już nie tylko źródło rozrywki i wiedzy, ale też miejsce nauki i pracy oraz wsparcie w prowadzeniu domu. Internetu używa się niezależnie od wieku, często całą rodziną w tym samym czasie. Dlatego warto stawiać na niezawodne rozwiązania od sprawdzonych dostawców. Który internet jest naprawdę szybki? Dowiedz się wszystkiego o ofercie Orange Światłowód!

Internet światłowodowy Orange – co to właściwie jest?

Łącze światłowodowe jest znane z tego, że zapewnia szybki i niezawodny dostęp do internetu. Na początek warto wskazać, czym światłowód różni się od zwykłego przewodu. Jest on wykonany z włókna szklanego oraz tworzyw sztucznych. Do przesyłania danych wykorzystuje o wiele szybszą niż jej radiowy odpowiednik falę świetlną. Dzięki temu dostarczany prosto do naszych domów sygnał jest odporny na zakłócenia wywołane wiatrem, deszczem czy śnieżycą.

Światłowód oznacza koniec problemów z niestabilnym połączeniem, a jegonazwa pochodzi od wykorzystywanego w tej technologii rodzaju łącza. Orange oferuje taki światłowód o wielu zaletachlaczego więc warto zdecydować się na tę usługę?

Szybki i niezawodny – zalety światłowodu Orange

Internet światłowodowy Orange działa w technologii FTTH, czyli fiber to the home. Co to oznacza? Przewód prowadzi z centrali wprost do mieszkania lub domu odbiorcy. Światłowód nie napotyka więc po drodze żadnych przeszkód, a to gwarantuje niezawodne działanie niezależnie od pogody. Poza tym kabel jest bardzo cienki i właściwie niewidoczny, dlatego nie wpływa na estetykę wnętrza.

Najważniejszą zaletą tego łącza jest jednak szybkość. Oferty Orange Światłowód są zróżnicowane pod względem prędkości:

  • prędkość pobierania do 300 Mb/s, prędkość wysyłania do 50 Mb/s;
  • prędkość pobierania do 600 Mb/s, prędkość wysyłania do 100 Mb/s;
  • prędkość pobierania do 1 Gb/s, prędkość wysyłania do 300 Mb/s.

To jednak nie wszystko, co można osiągnąć dzięki superszybkiemu łączu światłowodowemu. Jak to możliwe?

Najszybszy światłowód Orange Pro 2.0

Nowoczesne sprzęty – komputery, laptopy, smartfony i tablety, a także urządzenia smarthome – są nieustannie podłączone do sieci. Gdy wszyscy domownicy korzystają z nich jednocześnie, ogólna prędkość internetu może nie być zadowalająca. Rozwiązaniem tego problemu jest Orange Światłowód Pro 2.0. Dzięki tej usłudze możesz uzyskać łącznie nawet do 2 Gb/s na wszystkich urządzeniach w domu (do 1 Gb/s na każdym z nich).

Co więcej, korzystanie z tak dużej prędkości nie wymaga dodatkowego oprogramowania. Ponadto Pro 2.0 jest dostępny nie tylko dla nowych klientów, ale też dla tych, którzy korzystają już z internetu światłowodowego Orange. Przy zawarciu online umowy na 24 miesiące możesz zyskać  2 miesiące bez opłat za abonament oraz darmową aktywację usługi.

Orange Światłowód Pro 2.0 jest świetnym rozwiązaniem nie tylko dla rodzin i domów, w których używa się wielu sprzętów z dostępem do internetu, ale też gamerów. Ultraszybkie i niezawodne łącze przyda się także freelancerom i wszystkim pracującym zdalnie.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności