Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców Krakowa

Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców Krakowa

Już w najbliższą sobotę, 22 kwietnia, Galeria Bronowice zaprasza wszystkich krakowian na bezpłatne badania profilaktyczne, które skontrolują stan zdrowia i pozwolą na wczesne wykrycie nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego organizmu. Organizatorem akcji jest krakowski oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

reklama

W ramach wiosennej edycji akcji „Zdrowie pod kontrolą” w Galerii Bronowice będzie można zmierzyć ciśnienie tętnicze, zbadać poziom glukozy we krwi, a także poznać masę i skład swojego ciała. W programie wydarzenia przewidziano także m.in. pokazy pierwszej pomocy, przeglądy stomatologiczne oraz pogadanki dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych, alkoholizmu i edukacji z zakresu nowotworu jądra i raka szyjki macicy. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Na dzieci czekać będzie „Szpital Pluszowego Misia”, gdzie edukatorzy spróbują oswoić maluchy z zagadnieniami medycznymi. Ponadto organizatorzy, wspólnie z Fundacją DKMS, pomogą zarejestrować się uczestnikom do Bazy Dawców Szpiku.

reklama

Celem akcji jest ułatwienie lokalnej społeczności dostępu do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej. „Zdrowie pod kontrolą” odbędzie się 22 kwietnia w godz. 10.00-18.00. Wstęp jest bezpłatny.   

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland to największa w Polsce organizacja zrzeszająca studentów uczelni medycznych. Stanowi część międzynarodowej federacji, a jej celami są zwiększanie prozdrowotnej świadomości społeczeństwa, edukacja studentów kierunków medycznych oraz działalność charytatywna i zabieganie o przestrzeganie praw człowieka.  

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności