Balon widokowy zostanie podświetlony na niebiesko. To nie wszystko

Kraków po raz kolejny dołączy do światowej akcji „Light it up Blue” („Zaświeć się na niebiesko”) organizowanej w Światowy Dzień Autyzmu i podświetli w niedzielę, 2 kwietnia znane obiekty w geście solidarności z osobami chorymi na autyzm.

reklama

Symbolem nadziei i autyzmu jest kolor niebieski i dlatego też jak każdego roku na początku kwietnia, kilka tysięcy budynków na całym świecie świeci na niebiesko. Krakowskie obiekty, które zostaną podświetlone to: kładka Bernatka, TAURON Arena Kraków, wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach, balon widokowy przy bulwarze Wołyńskim, Galeria Kazimierz.

reklama

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu został ustanowiony w 2008 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Wybrano ten dzień, aby podkreślić konieczność pomocy oraz poprawy jakości życia dzieci i osób dorosłych z autyzmem, tak, aby mogli prowadzić pełnowartościowe życie. Od tego czasu organizacje zajmujące się autyzmem na całym świecie współpracują w szerzeniu wiedzy o autyzmie. Jedną z takich inicjatyw jest „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności