Apel! W tym okresie nie wypuszczajcie psów i kotów bez opieki

Apel! W tym okresie nie wypuszczajcie psów i kotów bez opieki

Uwaga właściciele czworonogów! Od najbliższej soboty, 15 kwietnia rozpoczyna się wiosenna akcja ochronnego szczepienia wolno żyjących lisów przeciwko wściekliźnie.

reklama

Dawka szczepionki, to pakiet w postaci krążka lub kostki – przynęty koloru zielonobrązowego o intensywnym zapachu rybnym, który wewnątrz zawiera blister aluminiowo-plastikowy wypełniony płynem.

reklama

Szczepionki nie wolno podnosić, dotykać i rozłamywać. Przy ewentualnym kontakcie szczepionki ze skórą, błonami śluzowymi, otwartymi ranami lub oczami natychmiast dokładnie umyć te miejsca wodą i mydłem oraz niezwłocznie zgłosić się do lekarza lub do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Każdy kontakt zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich ze szczepionką należy zgłosić do lekarza weterynarii lub najbliższego Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.

W okresie akcji szczepienia lisów (od 15 do 27 kwietnia) oraz przez 14 dni po jej zakończeniu nie należy wypuszczać psów i kotów bez opieki, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu.

Akcję szczepienia prowadzi Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Krakowie.

Informacji o akcji szczepień lisów udzielają m.in:

  • Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Krakowie – tel. 12 293 10 00
  • Powiatowe Inspektoraty Weterynarii: w Krakowie – tel. 12 411 25 69.
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności