13 kwietnia odbędą się obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia odbędą się obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita, dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie dr hab. Filip Musiał oraz prezes Zarządu Stowarzyszenie Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej w Krakowie Jacek Wawszczak zapraszają na uroczystości patriotyczne związane z Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

reklama

Główne uroczystości odbędą się- 13 kwietnia, w 80. rocznicę ogłoszenia informacji o odkryciu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. O godz. 12.00 w kościele garnizonowym pw. św. Agnieszki w Krakowie zostanie odprawiona msza święta. Następnie zebrani udadzą się na plac im. o. Adama Studzińskiego, gdzie złożone zostaną kwiaty.

reklama

 Rozkazem Józefa Stalina w 1940 roku w sposób bestialski zamordowano: żołnierzy Wojska Polskiego, policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej oraz cywili i przedstawicieli elit II Rzeczypospolitej. Obowiązkiem każdego Polaka i Polki jest pamiętać i chronić prawdę o Zbrodni Katyńskiej. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w krakowskich uroczystościach upamiętniających ofiary tego mordu. Bądźmy razem – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności