Zrobili symulację pożaru [ZDJĘCIA]

Symulacja pożaru oraz ćwiczenia ratowniczo – gaśnicze odbyły się w krakowskiej Galerii MOZAIKA. W działaniach udział wzięli pracownicy galerii i prawie 50 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

reklama

Pożar zasymulowano w pomieszczeniu administracyjnym. Sztuczny dym pojawił się więc w jednym z biur a potem w korytarzach. Pracownicy galerii MOZAIKA w warunkach pozoracyjnych, zbliżonych do realnych mogli sprawdzić swoje procedury obowiązujące podczas pojawienia się ognia w obiekcie.

reklama

– W MOZAICE dokładamy wszelkich starań, aby dbać o komfort i bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów. Przeprowadzenie symulacji pożaru pozwoliło nam przećwiczyć scenariusze szybkich i skutecznych reakcji. To było cenne doświadczenie. Mieliśmy okazję przejść każdy etap ćwiczeń od momentu zauważenia ognia, poprzez ewakuację, aż po wezwanie służb ratowniczych i współpracę z nimi na miejscu zdarzenia – mówi Joanna Kwolek, dyrektor MOZAIKI Kraków.

Dla samych strażaków ćwiczenia w MOZAICE natomiast miały na celu jeszcze lepsze zapoznanie się z obiektem, drogami dojazdowymi, układem pomieszczeń, przebiegiem komunikacji podczas zadymienia, drogami ewakuacyjnymi jak i rozmieszczeniem hydrantów w budynku galerii i wokół.

 – Oceniam te działania bardzo dobrze, bowiem ćwiczone scenariusze na konkretnym obiekcie pozwalają nam zweryfikować obowiązujące algorytmy i procedury co ma bardzo istotne znaczenie na prowadzenie działań ratowniczo gaśniczych w realnej sytuacji. Ponadto jest to bardzo istotny element utrwalania niezbędnej wiedzy i właściwych zachowań przez pracowników i personel danego obiektu – mówi mł. bryg. Damian Woszczyna, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 w Krakowie.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 6 Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie jest jedną z największych w mieście dlatego w działaniach trwających 3 dni na terenie Galerii MOZAIKA udział wzięło prawie 50 strażaków.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności