Zlikwidowano nielegalną plantację konopi. Zatrzymano mieszkańca Krakowa

Zlikwidowano nielegalną plantację konopi. Zatrzymano mieszkańca Krakowa

Policjanci zlikwidowali sporą plantację konopi indyjskich. Decyzją sądu 31-latek z Krakowa najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

reklama

28 lutego br. policjanci weszli na teren budynku usługowego w gminie Wadowice, w którym pod przykrywką innej działalności usługowej, była prowadzona uprawa konopi innych niż włókniste, pozwalającą wytworzyć znaczną ilość tego narkotyku marihuany. Równolegle kryminalni zatrzymali w Krakowie 31-letniego mężczyznę, który prowadził tą nielegalną plantację.

reklama

W trakcie przeprowadzonych na plantacji czynności funkcjonariusze zabezpieczyli instalację elektryczną i wentylacyjną służącą do produkcji narkotyków, jak również około 1500 doniczek częściowo wypełnionych ziemią, przeznaczonych do rozsady i uprawy ziela konopi. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli przetworzony produkt pochodzący z uprawy, spakowany i przygotowany do dystrybucji, w łącznej ilości niemal 9,5 kg narkotyku co pozwoliłoby na wytworzenie ponad 9400 porcji dealerskiej o czarnorynkowej wartości około 370 000 zł. Ponadto oprócz gotowego produktu znaleziono  około 25 kg półproduktu tzw. odpadu w postaci łodyg i części liści z prowadzonej uprawy krzaków marihuany.

31-letniemu mieszkańcowi Krakowa przedstawiono zarzut prowadzenia nielegalnej uprawy znacznej ilości środków narkotycznych, ich przetwarzania oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

1 marca br., Sąd Rejonowy w Wadowicach  zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące.   Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Fot. Policja
Fot. Policja
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności