Zatrzymano Włocha i Ukrainkę. Grozi im do 12 lat więzienia

Zatrzymano Włocha i Ukrainkę. Grozi im do 12 lat więzienia

W Krakowie zatrzymano włosko-ukraińską parę, teraz grozi im do 12 lat za kratkami.

reklama

Policjanci pracowali nad sprawą dilerów powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców z terenu Małopolski i Śląska. Śledczy wstępnie wytypowali parę obcokrajowców, którzy według posiadanych przez nich informacji, mogli być zamieszani w nielegalny proceder obrotu narkotykami. Kilka dni temu policjanci pojechali w rejon jednego z bronowickich osiedli, gdzie zamieszkiwać miał cudzoziemiec powiązany ze środowiskiem pseudokibiców jednego z włoskich klubów piłkarskich. Tam, około godz.10, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault, po tym jak zauważyli, że za jego kierownicą siedzi najprawdopodobniej wytypowany przez nich mężczyzna. Policjanci sprawdzili dane kierowcy i pasażerki, którymi okazali się być 36-letni Włoch oraz 26-letnia Ukrainka. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

reklama

Przeszukano mieszkania

Następnie policjanci pojechali do dwóch użytkowanych przez 36-latka i jego partnerkę mieszkań. W mieszkaniu zlokalizowanym na jednym z bronowickich osiedli śledczy zabezpieczyli m.in. prawie 100 sztuk woreczków foliowych wypełnionych brunatną substancją, woreczki foliowe zawierające kolorowe tabletki, biały proszek oraz słoiki i pudełka wypełnione substancjami, które zostały przekazane do dalszych badań. W pomieszczeniach znajdowały się także telefony komórkowe, kilka wag elektronicznych, maszyna do liczenia pieniędzy, gotówka w wysokości ponad 40 tys. złotych oraz prawie 500 dolarów amerykańskich.

Z Bronowic kryminalni udali się do jednego z mieszkań w rejonie Krowodrzy, gdzie w trakcie sprawdzenia znaleźli i zabezpieczyli zbryloną substancję koloru ciemnobrunatnego oraz przedmiot przypominjący rewolwer, który przekazany został do badań balistycznych. Policjanci przeszukali również zlokalizowany na jednym z nowohuckich osiedli garaż wynajmowany przez 36-latka. Tam także natrafili na słoiki, pudełka i woreczki foliowe wypełnione substancjami, które zostały zabezpieczone i przekazane do dalszych badań.

36-letni Włoch i jego 26-letnia partnerka zostali zatrzymani i przewiezieni do Komisariatu Policji IV w Krakowie, gdzie złożyli wyjaśnienia. Przy pomocy narkotesterów zbadane zostały wszystkie zabezpieczone substancje. Jak się okazało, para dilerów posiadała łącznie ponad 8 kg narkotyków, w tym 4 kg marihuany, prawie 1,5 kg haszyszu, niespełna 500 gramów mefedronu, ponad 200 gramów kokainy, ponad 4 tys. tabletek extasy oraz niewielkie ilości. MDPV.

Następnie sprawą pary dilerów zajęli się policjanci z krakowskiej komendy miejskiej, którzy zebrali obszerny materiał dowodowy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec Włocha i Ukrainki tymczasowy aresztu na trzy miesiące.

36-latek i jego 26-letnia partnerka odpowiedzą karnie za posiadanie znacznych ilości narkotyków i wprowadzanie ich do obrotu, za co grozić im może kara nawet 12 lat więzienia.

Fot. Policja
Fot. Policja
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności