W tym miejscu powstaną ścieżki spacerowo-rowerowe z miejscami do odpoczynku [WIZUALIZACJE]

Fot ZZM/Pro Architektura

W Krakowie powstaną ścieżki spacerowo-rowerowe z miejscami do odpoczynku: ławkami, leżakami i drewnianym podestem. Z myślą o rowerzystach pojawią się stojaki rowerowe.

Nowa przestrzeń pojawi się na Bagrach, która połączy północną i wschodnią część parku Bagry Wielkie. Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, nowy fragment w rejonie przystani klubu żeglarskiego Horn połączy obie plaże i stanie się zieloną trasą spacerową.

Na terenie łączącym najważniejsze strefy Parku Bagry Wielkie między istniejącą zieleń wkomponowane zostaną nowe nasadzenia. Pojawią się nowe drzewa, krzewy, trawy ozdobne oraz pnącza. Będą to m.in. głóg jednoszyjkowy, klon pospolity, wierzba żałobna ‘Chrysocoma’.

W ramach krzewów zaprojektowano grupy nasadzeń wierzby purpurowej ‘Nana’ oraz okrywowych nasadzeń zimozielonej irgi Dammera ‘Major’. Uzupełnieniem nasadzeń krzewów są grupy trawy ozdobnej w najbliższym sąsiedztwie podestu drewnianego. Dodatkowo, przy istniejącym budynku gospodarczym posadzone zostaną pnącza – wiciokrzewu Henryiego.

Powstaną także ścieżki spacerowo-rowerowe z miejscami do odpoczynku: ławkami, leżakami i drewnianym podestem. Z myślą o rowerzystach pojawią się stojaki rowerowe.

Do 7 marca można składać oferty na wyłonienie wykonawcy zagospodarowania kolejnego fragmentu terenu nad Bagrami wraz z realizacją oświetlenia ul. Grochowej.

Fot. ZZM
Fot. ZZM
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności